Niang Saint-Etienneu slomio srce

Maja Giljanović • srijeda, 13.01.2010.

Dva su junaka prolaza Marseillea u četvrtfinale Liga-kupa usred Geoffroy-Guicharda protiv Saint-Etiennea. Dvostruki strijelac i asistent za gol vrijedan pobjede Brandao i strijelac pobjedničkog gola u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Mamadou Niang.

Četiri dana prije gostovanja u Bordeauxu u prvom kolu proljetnog dijela Le Championnata Marseille je odigrao triler-utakmicu u Saint Etienneu. Les Verts su vodili u dva navrata samo da bi Olympique stizao vodstvo Saint-Etiennea i u 29. i u 59. minuti i u četvrtoj minuti sudačke nadoknade izborio četvrtfinale Liga-kupa.

15,776 navijača na Geoffroy-Guichardu je tužno napustilo stadion, a veselili su se u 18. i 30. minuti. I prvi gol Saka i drugi Bergessija poništio je dvostruki strijelac (29., 59.) Brandao, a treneru Christopheu Galtieru, igračima i navijačima kluba koji Liga-kup nije osvojio nijednom u svojoj prebogatoj povijesti - 10-erostruki su prvaci i šesterostruki pobjednici Kupa - srce je slomio Niang.

30-godišnjak koji se polagano vraća nakon ozljede utakmicu je startao na klupi, Deschamps ga je uveo u 63. umjesto Ben Arfe, a Senegalac mu je vratio sjajnim golom s 20-tak metara u doslovce posljednjoj sekundi četvrte minute sudačke nadoknade.

Marseille je nakon prolaza u Kupu (2:0 protiv petoligaša Trellisaca) prošao u u natjecanju koje ni on nikad nije osvojio - od 1899. su osvojili osam titula prvaka Francuske, jednu prvaka Europe (1993. kao prvi i jedini Francuzi) i 10 Kupova - a Saint-Etienne ni osmi put uzastopce nigdje nije pobijedio niti je šesti put uzastopce slavio pred svojim navijačima.