Lovren uživao u prolazu Lyona, Runje i Lens ispali

Maja Giljanović • srijeda, 13.01.2010.

Lyon je na svom Gerlandu protiv Metza izborio četvrtfinala Liga-kupa, a u tri je gola svojih novih suigrača iz lože uživao i dojučerašnji dinamovac Dejan Lovren. Lens Vedrana Runje je izgubio od Lorienta, a Lille Marka Marića nakon produžetaka bio bolji od Rennesa.

Metz je delikatan protivnik za Lyon iz više razloga. U prvom redu jer je momčad Yvesa Poliquena lani u Liga-kupu slavila usred Gerlanda i izbacila Lyon iz daljnjeg natjecanja, nisu ni prolaznici u kup-natjecanjima nego su u 80-ima i 90-ima osvojili i dva Kupa (1984., 1988.) i dva Liga-kupa (1986., 1996.), a i visoko su na tablici u Ligue 2 (četvrti dva boda iza Le Havrea koji trenutačno drži posljednje mjesto koje sljedeće sezone donosi Le Championnat).

Lavovi se, u najjačem sastavu kojim trener Claude Puel trenutno raspolaže, ovog puta nisu igrali sa živcima svojih navijača, a ni svog novog suigrača Dejana Lovrena koji je, nakon potpisanog četiriipolgodišnjeg ugovora i ručka, iz lože Gerlanda odgledao utakmicu.

Metz je odolijevao pola sata kad je pobjednike Liga-kupa iz 2001. u vodstvo udarcem glavom nakon briljantnog slobodnog udarca Michela Bastosa doveo Jeremy Toulalan. Lyon je i dalje pritiskao, a Metz je potonuo nakon što je zbog prekršaja na Lisandru Lopezu u 68. minuti isključen golman Les Grenatsa Christophe Marichez. Baš je Lisandro u roku od 120 sekundi Romaina Ruffiera još dva put, u 87. i 89. minuti, poslao po loptu u gol i dokrajčio Metz.

Ni Nancy se nije bolje proveo u Toulouseu. Ljubičicama je vrata prolaza u četvrtfinale širom otvorio Macaluso koji je u 32. minuti dao gol svom Gregoriniju, Machado je u 45. iz jedanaesterca podebljao prednost, a u 30-toj se sekundi drugog poluvremena u strijelca upisao i Dupuis.

Lens je Liga-kup osvojio 1994. i 1999., ali večeras je u osmini finala pokleknuo na svom Felix-Bollaertu. Bivšeg hajdukovca i hrvatskog reprezentativca Vedrana Runju suigrači su ostavili na cjedilu u 9. (Marchal i 29. minuti (Gameiro), a gol Eduarda iz jedanaesterca u 86. minuti samo je uljepšao rezultat (1:2).

Lille bivšeg zagrebaša Marka Marića Rennes je slomio u produžecima. Lille je vodio golom Ramija iz 40. dok Pagis nije izjednačio u 59., a lutrije jedanaesteraca ih je golovima u 96. i 115. minuti spasili De Melo i Hazard.

Coupe de la Ligue, osmina finala:
Lyon - Metz (2) 3:0, Lens - Lorient 1:2, Lille - Rennes 1:1 (3:1 nakon produžetaka), Toulouse - Nancy 3:0