Liverpool ispao od Readinga

Marin Vuković • srijeda, 13.01.2010.

Navijači Liverpoola ove su sezone navikli na razočaranja, ali ispadanje od Readinga već na prvoj stepenici FA kupa sigurno nisu očekivali. Drugoligaš je velikom upornošću i zalaganjem uspio odvesti utakmicu u produžetke i zatim doći do velikog iznenađenja, a da stvar bude gora po Liverpool, ponovno su se ozlijedili i Fernando Torres i Steven Gerrard.

Liverpool je još jednom svojim navijačima priredio prave glavobolje i pokazao kako je bez Stevena Gerrarda i Fernanda Torresa u velikim problemima. Opasni dvojac Redsa je doduše započeo utakmicu, ali su zbog ozljede obojica morala napustiti travnjak, Torres već nakon pola sata, a Gerrard početkom drugog poluvremena.

Čitavo prvo poluvrijeme Liverpool nije uspio pronaći put do mreže gostiju, a kada to nisu mogli sami, u tome su im pomogli igrači Readinga. Na isteku prvoga dijela udarac Gerrarda odbio se od Ryana Bertranda i završio u mreži pa su Redsi na poluvrijeme odnijeli prednost od jednoga pogotka.

U drugom poluvremenu ponovno muka za domaćine, pogodak kojim bi zapečatili prolaz u četvrto kolo nije bilo, a do izjednačenja je mogao i Reading. Svi napori isplatili su im se u dramatičnoj sudačkoj nadoknadi kada je Yossi Benayoun skrivio jedanaesterac, a s bijele točke izjednačio Gylfi Sigurdsson.

Kasni pogodak i ispuštanje već dobivene utakmice očito je djelovalo na igrače Liverpoola koji su u stotoj minuti doživjeli novi šok. Sjajno je lijevom stranom prošao Brynjar Gunnarsson, poslao loptu kroz noge Emilianu Insui i asistirao za Shanea Longa koji iz neposredne blizine glavom šalje loptu u mrežu Diega Cavalierija.

Preostalo vrijeme proteklo je u pokušajima domaćina da dođe do izjednačenja i izbori barem jedanaesterce, no do kraja je ostalo 2:1. Nakon ispadanja iz Lige prvaka i Carling kupa, Liverpool je ispao i iz trećeg ovosezonskog natjecanja, a niti u prvenstvu mu ne cvjetaju ruže.

Je li ovo konačan kraj za Rafu Beniteza i može li na klupi Liverpoola preživjeti i ovaj neuspjeh?

Newcastle pak nije imao nikakvih problema protiv Plymoutha, slavio je s uvjerljivih 3:0 i prošao u četvrto kolo. Simultanku je s gostima odigrao Peter Lovenkrands i postigao hat-trick u gotovo pravilnim razmacima od pola sata. Mrežu Plymoutha načeo je u desetoj minuti, u 40. povisio na 2:0, a bilo kakvu dvojbu o putniku u sljedeće kolo otklonio u 72. minuti.