Savršen učinak Barcelone

Borna Rupnik • četvrtak, 14.01.2010.

Barcelona je odličnim drugim poluvremenom svladala Montepaschi i tako postala jedina momčad Eurolige sa svih deset pobjeda u prvom krugu...

Iako su sve oči hrvatske javnosti bile uperene u požrtvovnu Ciboninu borbu za plasman u drugi krug, jedna od najiščekivanjih utakmica posljednjeg euroligaškog kola bila je ona u Barceloni, gdje su snage odmjerili istoimeni domaćin i Montepaschi iz Siene.

Nažalost po većinu sladokusaca, Barcelona je sjajnim nastupom, pogotovo u drugom poluvremenu, uništila svu neizvjesnost i rutinski potvrdila prvo mjesto u skupini A. Da će to biti loša večer za Talijane dale su naslutiti već i uvodne minute, u kojima su Katalonci furiozno pobjegli na 9:0 i 22:9.

Montepaschi je strpljivo držao kakav-takav priključak i polako se približavao sve do ubačaja Terrella McIntyrea za 42:40. Međutim, tada Barcelona opet ubacuje u višu brzinu i ubacuje deset uzastopnih koševa, na što talijanski predstavnik više nije imao odgovor.

Naposljetku je završilo 85:70, a najbolji je strijelac domaćina bio Ricky Rubio s 14 koševa. Čak trojica su ubacila po 13, a dvojica dodala po 10 koševa. Tome treba dodati i da Jaka Lakovič nije odigrao ni minute.

U poraženom sastavu istaknuli su se David Hawkins s 19 koševa i Terrell McIntyre s tri pogotka manje. Montepaschi će među 16 najboljih momčadi Europe ući s druge pozicije.