Premiership, 22. kolo, 17.01.2010, 17:00 h
Bolton 0:2 Arsenal
Arsenal

Dvije asistencije Eduarda za pobjedu Arsenala

Marin Vuković • nedjelja, 17.01.2010.

Ogled Boltona i Arsenala, ujedno i dvoboj dvojice hrvatskih napadača Ivana Klasnića i Eduarda da Silve, pripao je gostima iz Londona koji su s dva pogotka u mreži došli do tri boda i nastavili utrku za naslov prvaka.

Arsenal je na gostovanju u Boltonu strpljivom, sebi svojstvenom igrom, došao do bodova koje je morao osvojiti želi li ostati u utrci s trenutno vodećim dvojcem Premier lige. Po jednim pogotkom u svakom poluvremenu svladali su domaćine s 2:0, a naš je Eduardo da Silva kod oba pogotka Topnika upisao asistencije.

Premda se nije upisao u strijelce, Eduardo je na travnjaku proveo vrlo dobre 83 minute. Rastrčan i pokretljiv, sudjelovao je u brojnim kombinacijama gostujuće momčadi, a u ključnim trenucima asistirao je Cescu Fabregasu i Franu Meridi. Ivan Klasnić također je upisao solidan nastup, postigao je i pogodak koji mu je poništen zbog zaleđa, a krajem prvog poluvremena sjajnu mu je priliku "skinuo" Manuel Almunia.

Domaći su nogometaši dobro počeli utakmicu, pritisnuli Arsenal i već na samom početku smjestili loptu u mrežu Almunije. Iz daljine je sjajno pucao Klasnić, no loptu je primio u evidentnom zaleđu i pogodak je poništen. Polako, ali sigurno Topnici su preuzimali inicijativu i u 28. minuti tipičnom arsenalovskom akcijom došli do vodećeg pogotka. Nekoliko brzih dodavanja i dvostruki pas Eduarda i Fabregasa završeni su preciznim udarcem španjolskog reprezentativca kojeg Jussi Jaaskelainen nije mogao zaustaviti.

Bolton je u drugom poluvremenu zaigrao nešto bolje, čvršće se postavio prema gostujućim nogometašima i mogu žaliti što pri rezultatu 0:1 nisu uspjeli iskoristiti stvorene prilike. U promašajima je prednjačio Matthew Taylor, posebno u slučaju kada se našao oči u oči s Almunijom i poslao loptu daleko preko grede.

Kada ne iskoristiš prilike, stiže kazna, kaže poslovica koja se i ovaj put pokazala točnom. U 78. minuti loptu je s lijeve strane domaćeg šesnaesterca dobio Eduardo, ubacio povratnu loptu prema Franu Meridi, a ovaj postigao svoj premierligaški prvijenac i riješio pitanje pobjednika.