Sedmica Chelseaja, Myhill zaustavio Spurse

Marin Vuković • subota, 16.01.2010.

Tottenham je na svom White Hart Laneu ispustio dva vrijedna boda, i to ponajviše zahvaljujući nevjerojatnom Boazu Myhillu koji je danas zaključao svoja vrata i nizom fantastičnih obrana sačuvao bod Hull Cityju. Problema s postizanjem pogodaka nije imao Chelsea, koji je na Stamford Bridgeu čak sedam puta svladao vratara Sunderlanda, a do bodova je na Old Traffordu došao i Manchester United, i to puno teže nego je to itko očekivao.

Nakon današnjeg nastupa Boaza Myhilla na White Hart Laneu klupski čelnici Hull Cityja svome bi vrataru možda trebali podići spomenik. Sjajni je Velšanin nizom nevjerojatnih obrana zaustavio sve pokušaje Spursa, koji iz susreta u kojem su bili izraziti favoriti odnose samo bod rezultatom 0:0.

Hrvatski trio Niko Kranjčar, Luka Modrić i Vedran Ćorluka odigrali su svih 90 minuta vrlo dobre utakmice u Londonu, no niti oni nisu uspjeli pronaći slabu točku odličnog Hullova vratara. U više navrata pokušavali su i Modrić i Kranjčar, no svaki put Myhill se našao na pravom mjestu zaradivši za svoj nastup čistu desetku.

U prvom je poluvremenu "skinuo" tri stopostotne prilike Spursa, a ništa lošije nije branio ni u nastavku kada je udarce domaćina zaustavljao čak i glavom. Redom su prilike promašivali Wilson Palacios, Robbie Keane, Jermain Defoe, Kranjčar, Modrić, gotovo svaki igrač Spursa mogao se upisati u strijelce, no obje su mreže na kraju ostale nedirnute.

Puno efikasniji bili su strijelci na Stamford Bridgeu, gdje je Chelsea s čak 7:2 svladao Sunderland i održao pokaznu vježbu svoje napadačke moći, ujedno izjednačivši i najuvjerljiviju klupsku pobjedu u Premier ligi. Izostanak Didiera Drogbe gotovo da se nije ni osjetio jer već u prvom poluvremenu londonska je momčad došla do nedostižna četiri pogotka prednosti.

Nicolas Anelka u osmoj je minuti načeo mrežu gostiju, a deset minuta kasnije Florent Malouda udvostručio prednost. Katastrofalno loša obrana Sunderlanda pokleknula je i u 22. minuti kada je fantastičan pogodak postigao Ashley Cole, a 11 minuta prije odmora na 4:0 povisio je Frank Lampard.

Razbijanje Sunderlanda nastavilo se i u drugom poluvremenu, već u 52. minuti Michael Ballack je povisio na 5:0, a četiri minute kasnije Sunderland se nakratko probudio pogotkom Boudewijna Zendena. Drugim pogotkom Anelke Chelsea je u 65. minuti došao do 6:1, a u posljednjoj minuti utakmice svoj drugi pogodak postigao je i Lampard. Konačnih 7:2 postavio je Darren Bent u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Uz puno, puno muke Manchester United je izborio pobjedu nad najlošijim gostom Premier lige i na kraju slavio s naoko vrlo uvjerljivih 3:0. Burnley je još jednom pošteno namučio aktualnog prvaka, no ovoga puta nije mogao do senzacije, premda su pri rezultatu 0:0 stvorili dvije stopostotne prilike.

Punih 64 minute United je kružio oko šesnaesterca Burnleyja i šablonskim napadima preko krilnih pozicija, odnosno preko Nanija i Antonija Valencije pokušavao slomiti žilav otpor gostiju, no bez krajnjeg rezultata. Nervoza na Old Traffordu rasla je sve do 64. minute kada je asistenciju Waynea Rooneyja iskoristio Dimitar Berbatov i donio vodstvo domaćinu.

Pet minuta kasnije nakon obrane Briana Jensena lopta je došla do Rooneyja, a engleski je napadač imao dovoljno vremena da se pripremi za udarac i pošalje loptu u kut za 2:0. Uvjerljivih 3:0 u sudačkoj je nadoknadi utakmice postavio Mame Diouf, postigavši svoj premierligaški prvijenac.

Wiganu ni igrač manje ni promašeni jedanaesterac nisu pokvarili slavlje u Wolverhamptonu. Gosti su slavili s 2:0 golovima Bennija McCarthyja i Charlesa N'Zogbije iako su od 64. minute igrali s igračem manje, a krajem prvog poluvremena propustili iskoristiti najstrožu kaznu. Udarac Huga Rodallege obranio je Marcus Hahnemann.

Utakmica između Portsmoutha i Birminghama, koja je trebala biti odigrana u terminu od 16 sati, odgođena je zbog vodom natopljenog terena.

• ALGHAZANTH17.01.2010. u 00:31
    Može on i bolje...samo nije htio baš sve...odmah pokazat.
    ALGHAZANTH
  • Peter Schmeichel16.01.2010. u 23:21
    Čak i i ja pozavidio Myhillu na današnjoj partiji....
    Peter Schmeichel
  • Obrisan korisnik16.01.2010. u 22:50
    Myhill suce ti kalajsano, baš danas odigrao utakmicu života
  • ALGHAZANTH16.01.2010. u 20:31
    To je bila šala, a Drogba ionako može puno više profitirati ako sa reprezentacijom uzme zlato na Afričkom Kupu nacija.
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik16.01.2010. u 20:17
    ma ne grize vjeruj mi to je samo bio savrsen dan za Chelsea vidjeces slijedecu domacu utakmicuhoce li toliko utrpat