Ljubičić doznao suparnika

Vedran Babić • ponedjeljak, 18.01.2010.

Australac Peter Luczak bio je nadomak prvog seta protiv drugog tenisača svijeta Rafaela Nadala u 1. kolu Australian Opena. Ipak, Španjolac je nadoknadio break zaostatka, osvojio set u tie breaku i nakon toga rutinski zaključio meč u sljedeća dva seta. Za slavlje domaćih navijača pobrinuo se zato mladi Bernard Tomic.

Branitelj naslova Rafael Nadal apsolvirao je prvog suparnika u Melbourne Parku. Španjolac je bio bolji od domaćeg tenisača Petera Luczaka 7:6 (0), 6:1, 6:4. Australac je odigrao odličan prvi set, čak imao i servis za set kod 5:3, ali nije izdržao. Nadal je vratio izgubljeni servis i u 13. igri sa 7:0 uzeo set poslije 79 minuta borbe. Nakon toga, Luczakova igra se raspala, a Nadal je dodatno podigao svoju igru i stigao do pobjede poslije nešto više od dva i pol sata igre.

"Peter je igrao zaista dobro u prvom setu, a moje lopte su bile nešto kraće nego inače. Uz to sam radio i dosta pogrešaka. Ipak, u tie breaku je i on počeo griješiti i to mi je pomoglo. Nakon toga sam postao agresivniji i počeo igrati svoju igru. Drago mi je što sam meč završio u tri seta", rekao je Nadal, koji u drugom kolu čeka pobjednika meča između Leonarda Mayera i Lukaša Lacka. Njihov susret nije niti započet.

17-godišnje australsko čudo od djeteta, Bernard Tomic, izborio je drugo kolo i potencijalan susret s našim Marinom Čilićem. Tomic je sa 6:3, 6:4, 6:4 bio bolji od dvije godine starijeg Francuza Guillaumea Rufina.

Ivan Ljubičić doznao je ime svoga suparnika u 2. kolu. To je Kazahstanac Andrej Golubev, koji je sa 6:2, 1:6, 6:3 i 6:3 bio bolji od Mardyja Fisha. Bit će to prvi dvoboj Ljubičića sa 131. tenisačem svijeta, ujedno i vlasnikom pozivnice za glavni ždrijeb.

Inače, zbog kiše prvoga dana turnira završeno je samo 11 pojedinačnih mečeva u muškoj konkurenciji, dok je njih devet prekinuto.

• domba5718.01.2010. u 17:38
    a trebao b to ljubo proći, no znate kakav je ljubo prošlih godina dobije kad se najmanje nadaš a izgubi kad najviše vjeruješ u pobjedu...nadam se 3.kolu i hrvatskom dvoboju a to bi značili da imamo sigurno predstavnika u osmini finala grand slama...to bi bila odlična najava, plus marin koji ima... [više na forumu]