Saint-Étienne 0:0 Rennes
Rennes

Saint-Etienne neće gol

Maja Giljanović • utorak, 19.01.2010.

U prvoj utakmici 21. kola Le Championnata Saint-Etienne je na svom Geoffroy Guichardu odigrao bez pobjednika i bez golova protiv Rennesa.

Saint-Etienne na svom Geoffroy Guichardu nije dao nijedan jedini gol u utakmicama Le Championnata još od 2. listopada niti je uoči večerašnje utakmice 21. kola protiv Rennesa pobijedio pet utakmica uzastopce.

Od sjajne predstave početkom 10. mjeseca prošle godine i 3:1 pobjede protiv Bordeauxa Saint-Etienne na svom stadionu nije dao ni gola protiv redom Valenciennesa (0:2), Lyona (0:1), Lorienta (0:2), Sochauxa (0:0), Marseillea (0:0) - dao je u međuvremenu dva protiv Marseillea u Liga-kupu, ali je i primio tri i ispao i osmini finala - a ni protiv Rennesa nije došlo do pomaka.

Teško da su navijači najtrofejnijeg francuskog kluba (10 puta Les Verts su osvojili prvenstvo) mogli više i očekivati kad su u posljednjih 10 utakmica ovdje protiv Rennesa njihovi puleni izgubili četiri puta i osvojili ukupno samo četiri boda, a zamalo su ostali i bez i ovog jednog boda da Janot u 48. minuti nije na samoj gol-liniji zaustavio udarac Sowa.

U Ligue 2 je u utakmici 21. kola Sedan izgubio na Korzici. Ajaccio je slavio golovima Kinkele iz jedanaesterca u 5. i Guerriera u 39. minuti. Bivši hajdukovac Ante Rožić nije nastupio, a o Igoru Prahiću, kojem Varteks osporava transfer u Sedan, večeras nije bilo riječi.