Zagreb bez zadrške slavi u Ljubljani

Borna Rupnik • subota, 23.01.2010.

Novozagrebački Mravi iskoristili su loše razdoblje u redovima Olimpije te u Ljubljani iščupali novu pobjedu u regionalnom natjecanju (85:82)...

Zagreb CO zasad se vrlo dobro nosi s odlaskom Ante Tomića. Naš je predstavnik u 18. kolu NLB lige gostovao u Ljubljani kod Union Olimpije, a iako je ispustio veliku razliku, imao je dovoljno snage i živaca okončati susret u svoju korist.

Prvo je poluvrijeme u potpunosti pripalo Mravima. Obrana je uredno odrađivala svoj posao, napad zabijao što je trebalo te je nakon osam minuta igre na semaforu pisalo gotovo nevjerojatnih 21:4 za Zagreb. Srećom po domaćina, momčad Denisa Bajramovića nije dodatno povećala razliku i na odmor se otišlo s +14 za Zagrepčane (45:31).

Na otvaranju nastavka tricu je pogodio kapetan Krunoslav Simon, no tada je došao red na Slovence. Furioznom serijom 20:3 u potpunosti su se vratili u susret (51:51). Tako je 13 minuta prije kraja utakmice sve krenulo ispočetka.

Međutim, Zagreb je ipak bio taj koji je uspijevao držati kakvo-takvo vodstvo, dok je Olimpiji preostalo hvatati zaostatak. Poveli su tek jednom, košem Matta Walsha za 64:63. U zadnjoj su se četvrtini u nekoliko navrata vraćali u egal, no nisu znali preokrenuti.

Uroš Slokar pogodio je tricu za samo koš minusa (83:82) u zadnjoj minuti, no s druge je strane s linije slobodnih bacanja oba puta precizan Andrej Štimac. Olimpija je nakon minute odmora imala dva šuta za produžetak, ali Slokar i Walsh nisu pogodili.

Kako će novi poraz utjecati na ekipu Jure Zdovca ostaje vidjeti, kao što treba pričekati i odgovor na pitanje hoće li ubrzati najavljeni odlazak prvog strijelca Matta Walsha, koji je Zagrebu ubacio 22 koša. Pratio ga je tek Slokar s 21 poenom.

Zagreb je kao protiv FMP-a povukao Damir Mulaomerović (17 koševa, 6 asistencija), ali najefikasniji je ovoga puta bio Simon s 22 ubačaja (od čega šest trica). Andrej Štimac na parketu je proveo svih 40 minuta i ubilježio 15 koševa uz 6 skokova, dok je Luka Žorić u Ljubljani sa skromnijom minutažom imao i skromniji učinak.

Mravi su tako stigli do svoje 12. ovosezonske pobjede i ostaju treći, iza Cibone i Partizana. Olimpiji je ovo sedmi poraz, treći u zadnje četiri utakmice.