Jusup krenuo uvjerljivim porazom

Branimir Korać • subota, 23.01.2010.

Dvoboj Partizana i Zadra u Beogradu nije donio neizvjesnost. Partizan je od rane faze utakmice bio u rezultatskoj prednosti, vodstvo je u određenim trenucima bilo i više od 20 poena razlike i bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom domaćin slaviti. Na semaforu je na kraju zasvijetlilo 86:74...

Danijel Jusup još uvijek nakon povratka u NLB ligu čeka na pobjedu. Sa Širokim je upisao dva visoka poraza, a sada je i u prvom susretu sa Zadrom visoko poražen. Gostovanje u Beogradu samo po sebi je teško gostovanje i mjesto gdje se samo jako dobrom igrom mogu uzeti bodovi, a Zadar u subotu nije igrao niti približno na potrebnoj razini.

Domaćin je slavio 86:74, brzo je stigao do visoke prednosti, a onda se sve svelo na odrađivanje posla. Potpuno su nadskakali Zadrane, u napadu im uhvatili 16 skokova i tri četvrtine im probijali prvu liniju obrane kao da tamo nitko niti ne stoji. Previše laganih koševa dopustili su Zadrani Partizanu da bi mogli išta više očekivati od ovakvog poraza.

Do 7:6 bila je to ravnopravna utakmica, a onda slijedi odvajanje domaćina. Složio je Partizan seriju 11:0 za bijeg na 18:6 i Zadar se do kraja susreta više nije vratio u utakmicu. Prva četvrtina završena je vodstvom 27:15, malo su gosti zaprijetili na startu druge kada s dvije trice Boise i Stipčevića smanjuju na 27:21, no to je bilo "uzalud vam trud svirači." Partizan je odgovorio s 8:0, ponovno se odvojio, u tom razdoblju posebno se lako šetao kroz poroznu obranu i već do 18. minute stigao do granice od 20 poena.

U samoj završnici prvog poluvremena Zadar je serijom 7:0 malo popravio dojam i na odmor se otišlo s vodstvom 51:39.

Ta završna serija u prvom poluvremenu dala je nadu kako bi se Zadar mogao bolje oduprijeti u drugom dijelu, no nije bilo tako. Partizan je krenuo ponovno koncentrirano i gosti se još nisu niti snašli, a zaostatak je bio veći od 20 poena.

Sve što je slijedilo bilo je odrađivanje posla. Gosti su sporadično pokušavali uhvatiti Partizan na spavanju, ali osim što je zaostatak bio velik, igra nije bila dobra i Beograđani su bez ikakvih problema priveli utakmicu kraju.

Roberts je predvodio Partizan s 15 poena i osam skokova dok je atraktivni Vesely dodao deset poena i šest skokova. Kod Zadra Rančić i Stipčević su ubacili po 15 poena.