Twenteu remi, Ajaxu pobjeda

Vedran Babić • nedjelja, 24.01.2010.

Derbi utakmica 19. kola Eredivisie između Ajaxa i AZ-a nije ono što je bila još prošle sezone. Slabašni AZ doživio je još jedan poraz i čeka ga grčevita borba za Europu, dok je Ajax zadržao treću poziciju. Twente je odigrao tek 0:0 u Groningenu i na taj način i službeno prepustio čelno mjesto PSV-u.

Agresivnost koju su nogometaši AZ-a pokazali s čak sedam žutih kartona nije se pretvorila u ništa produktivno. Momčad Dicka Advocaata poražena je po deveti put ove sezone (1:0) i ostaje na sedmoj poziciji sa samo 28 bodova. Ajax je i dalje treći s 42 boda. Strijelac jedinog pogotka bio je branič Gregory van der Wiel u 63. minuti i ovom pobjedom Kopljanici ostaju uz Twente i PSV jedini neporaženi domaćin u ligi.

Već drugu utakmicu zaredom Twente završava rezultatom 0:0. Prošlog tjedna remi bez pogodaka dosadašnji lider odigrao je u Utrechtu, a danas u Groningenu. U prijevodu, nakon dugo vremena došlo je do smjene na vrhu tablice pa sada PSV ima 51 bod, dva više od Twentea. Nema dileme kako nas čeka uzbudljiva utrka za prvaka.

U ostala dva nedjeljna susreta također neodlučeni ishodi. Četvrtoplasirani Feyenoord je kod Venla odigrao 1:1 i izgubio korak s Ajaxom, dok se mreže nisu tresle niti u susretu Sparte i Den Haaga. Mladi hrvatski nogometaš Darko Bodul na travnjaku je proveo zadnjih 15 minuta za domaći sastav.