PSV preuzeo vrh

Vedran Babić • subota, 23.01.2010.

Zahvaljujući dvjema pobjedama ovoga tjedna PSV je preuzeo vodeće mjesto na ljestvici nizozemskog prvenstva s tri boda ispred Twentea, koji igra sutra. U utorak su nogometaši iz Eindhovena bili bolji od Rode, a danas od NEC-a, u oba navrata bez primljenoga pogotka.

Odgođeni susret 18. kola protiv Rode PSV je odigrao tek u utorak te je slavio s minimalnih 1:0 pogotkom Dannyja Koevermansa, da bi u susretu 19. kola kod kuće s 3:0 porazio NEC i prešao u vodstvo s 51 bodom. Goste je načeo Ola Toivonen u 23. minuti. Isti igrač povisio je na 2:0 poslije sat vremena igre, a Nordin Amrabat je u 90. postavio konačnih 3:0 za desetu uzastopnu pobjedu svoga kluba.

Roda se pak oporavila od tog poraza u utorak te je s 2:0 bila bolja od šestoplasiranog Utrechta, a dvostruki ovotjedni program obavili su i nogometaši Heerenveena. Oni su u srijedu poraženi od Groningena (2:0), da bi s 4:2 protiv Willem II prekinuli niz od tri uzastopna poraza. Dvostruki strijelac bio je Paulo Henrique, a po jedan su zabili Michel Breuer i Hernan Losada.

Ove sezone odlični Heracles propustio je lijepu priliku približiti se četvrtoplasiranom Feyenoordu na samo tri boda. U Almelo je stigao Vitesse i uzeo sva tri boda, prekinuvši domaću seriju od četiri pobjede. Bilo je 2:1, a svi pogoci pali su u posljednjih 20 minuta. Onur Kaya postigao je oba pogotka za goste, a Sebastian Steur je pet minuta prije kraja uspio ublažiti poraz.

U posljednjem susretu večeri NAC je slavio na gostovanju kod "fenjeraša" Waalwijka, a strijelac jedinog pogotka bio je u 62. minuti Leonardo.