Prvijenac Darka Bodula

Vedran Babić • subota, 19.12.2009.

Nizozemski prvoligaši krenuli su u posljednje, 18. kolo uoči jednomjesečne stanke. Aktualni prvak AZ je s 3:0 ispratio Den Haag, Feyenoord je minimalno bio bolji od Willema, a stopostotan učinak domaćina u prve četiri utakmice ovog vikenda upotpunili su Heracles te Waalwijk, koji je s 4:1 bio bolji od Sparte. Za poražene je jedini pogodak postigao Hrvat Darko Bodul.

Po prvi put poslije jako dugo vremena AZ je odigrao odličnih 90 minuta nogometa i upisao besprijekornu pobjedu od 3:0 protiv Den Haaga, 16. momčadi ljestvice. Aktualni prvak je poveo već u desetoj minuti preko Rasmusa Elma, a na 2:0 povisio je poslije pola sata igre Sebastien Pocognoli. Pobjedu AZ-a zapečatio je dvije minute prije kraja Maarten Martens, koji je u igru ušao 12 minuta ranije.

Unatoč pobjedi AZ je i dalje sedma momčad lige s 28 bodova, što je još uvijek čak 19 manje od vodećeg Twentea, koji igra u nedjelju.

Utakmica u Rotterdamu pred više od 40.000 posjetitelja protekla je u znaku broja četiri. Naime, četvrtoplasirani Feyenoord je s 1:0 upisao četvrtu uzastopnu pobjedu savladavši Willem II, kojemu je to, pogađate, četvrti uzastopni poraz. Jedini pogodak postigao je već u 12. minuti Sekou Cisse na asistenciju Roya Makaaya.

Navijačima Feyenoorda zasigurno je krivo što stanka dolazi točno sada kada su njihovi ljubimci ušli u seriju, koja ih je dovela na samo bod zaostatka od trećeg Ajaxa, koji također igra sutra.

Još u petak navečer odlični Heracles je također upisao četvrtu pobjedu u nizu protiv Venla (1:0, Everton 55. minuta) i popeo se na visoku petu poziciju, dok je u posljednjem subotnjem dvoboju posljednjeplasirani Waalwijk s 4:1 porazio Spartu. Počasni pogodak za goste zabio je potencijalni mladi hrvatski reprezentativac 20-godišnji Darko Bodul, kojemu je to prvijenac u ligi.