Lokomotiva u Gabeli bolja od Dinama

Borna Rupnik • nedjelja, 24.01.2010.

Nogometaši Dinama i Lokomotive odmjerili su snage u finalu prijateljskog turnira u Gabeli, a spretniji su se pri izvođenju jedanaesteraca pokazali igrači "mlađeg brata"...

Pobjednik pripremnog turnira u Gabeli koji se igra u spomen na Andriju Ankovića je zagrebačka Lokomotiva, koja je na jedanaesterce u finalu svladala favorizirani Dinamo.

Mreže je načeo raspoloženi Mario Mandžukić u 16. minuti, no Dinamov je napadač kasnije napustio igru zbog ozljede. Na 1:1 poravnao je Matej Bagarić iz slobodnog udarca u 45. minuti.

Vezane vijesti

Dinamo je opet poveo preko Luisa Ibaneza, no Lokomotiva je udarce s bijele točke osigurala preko Marka Šimića.

Tamo su precizni bili svi Lokomotivini izvođači: mladi Moldavac Andronic, Tomislav Martinac, Leonard Mesarić i Marko Šimić. Za Dinamo su pogodili Tomislav Barbarić i Frano Mlinar, ali je Dominik Picak obranio udarce Domagoja Antolića i Andreja Kramarića.

Nagrada za najboljeg pojedinca susreta pripala je Lokomotivinom kapetanu, uvijek požrtvovnom Željku Sopiću, a nagradu za najimpresivnijeg na cijelom turniru ponio je Dinamov Brazilac Sammir.

Dinamo: Butina - Etto, Kovač, Carlos, Cufre - Sammir, Vrdoljak, Badelj, Morales - Dodo, Mandžukić. (U drugom poluvremenu igrali su još: Vidaković, Vrsaljko, Barbarić, Ibanez, Sivonjić, Calello, Mlinar, Antolić i Slepička.)

Lokomotiva: Kelava - Herceg, Bagarić, Puljić, Mesarić - Peko, Sopić, Andronic, Poljak - Jelić, Bule. (U drugom poluvremenu igali su još: Osmanagić, Mršić, Šimić, Petrak, Boras, Picak i Martinac.)