Medalja ipak Česima

Antonija Pavlić • subota, 30.01.2010.

U utakmici za treće mjesto Europskog futsal prvenstva u Mađarskoj s rezultatom 5:3 nad selekcijom iznenađenja turnira, Azerbajdžana, slavila je Češka, te tako debitantu na europskoj smotri onemogućila da izvrsno odrađenu premijeru začini i medaljom...

Nogometaši Azerbajdžana ipak nisu uspjeli osvojiti medalju na prvom nastupu na europskoj smotri najboljih futsal momčadi Starog kontinenta. Česi su ponovno pronašli inspiraciju u najvažnijim trenucima i kaznili sve suparničke propuste, te na koncu slavili s 5:3.

U sastav se pobjedničke momčadi nakon suspenzije vratio jedan od najboljih igrača David Kopečki, dok su momci iz Azerbajdžana bili dosta oslabljeni neigranjem Alvesa, koji je ozlijedio koljeno, te uz Talijana Saada Assisa najboljeg strijelca turnira, Biro Jadea.

Vezane vijesti

Već u 27. sekundi utakmice Česi su smirili tenzije i azerbajdžanski polet; Libor Gerčak dugačkom je loptom na drugoj strani terena pronašao Martína Dlouhýja, a njegovu povratnu loptu u mrežu je pospremio Belej.

Sedam minuta trebalo je izabranicima Jose Alesia da Silve da se priberu i izjednače, a u strijelce su konačno upisao Borisov. Potonji je u slalomu prošao po lijevoj strani i zapucao po golu, a lopta je kroz Gerčakove noge odsjela u mreži.

Minutu prije konca prvog poluvremena Azerbajdžan se nije samo vratio u igru, već je i poveo. Ovoga se puta u solo akciji iskazao Serjao, te svoju reprezentaciju na odmor odveo s minimalnom prednošću.

No, predah je dobro došao Česima da poslože redove i u nastavku krenu u nezadrživi marš prema osvajanju brončane medalje. Tri minute poslije starta drugih dvadeset minuta Sláma je, tako, rezultat vratio na početak, a samo dvije minute kasnije svojim drugim pogotkom, uz obilatu pomoć Rizvana Farzalijeva, Dlouhý je iz odbijanca Česima vratio vodstvo.

Četiri minute prije kraja susreta Novotný je realizirao ubačaj Janovskog i rezultat na semaforu postavio na 4:2, prije no što je Rajab Farazajdeh anulirao zgoditak prednosti i susret dogurao do napete završnice. No, uvođenje igrača vratara nije urodilo plodom u posljednjim minutama, a devet sekundi prije kraja Kopečki je iskoristio izgubljenu azerbajdžansku loptu i poentirao za konačnih 5:3.