Vodeni sportovi

Žapci teško do pobjede u Crnici

Ivana Jurica • nedjelja, 31.01.2010.

Teško je Mladost došla do bodova u Crnici. Konačnih 12:9 ne sugerira dovoljno jasno o kakvoj je utakmici riječ. Gosti su bili blijedi, jedno od njihovih najlošijih izdanja u Šibeniku u posljednjih nekoliko godina. Šibenčani su imali prednost nakon prvog poluvremena, a kad im je ponestalo snage u drugom dijelu duža klupa gostujuće momčadi presudila je susret.

Šibenik NCP – Mladost 9:12 (3:2, 2:1, 3:5, 1:4)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 250

Šibenik NCP: Kačić (13 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica 2, Brlečić 1, Šarić, Španja, Brkić, Sutić 2, Krnić, Vlahović, Samodol 4, Jukić, D. Belamarić, trener: Renato Vrbičić.

Mladost: Brzica, Živković 2, Babić 2, Letica 2, Petković 2, Milaković 1, Zubčić, Martinić 1, Karač, Muslim 2, Hinić, Buljubašić, Pavić (8 obrana), Lončar, trener: Emil Nikolić.

Igrač više: Šibenik NCP 6/10, Mladost 3/5

Peterci: Šibenik NCP -, Mladost -

Tri osobne greške: Buljubašić 25'

Suci: Dean Adžić (Kotor) i Vlaho Radičević (Dubrovnik)

Domaćini su odlično otvorili susret. Već u prvom napadu raspoloženi Nikola Samodol pogodio je s igračem više za vodstvo od 1:0. Nisu dugo Šibenčani vodili, u idućem napadu izjednačio je Antonio Petković, Šibenčanin u kapici Mladosti. Najbolji strijelac Jadranske lige Nikola Sutić svojoj je momčadi donio novu prednost, a odmah nakon toga Samodol je još jednom pogodio s igračem više za 3:1. Prvog igrača više realizirali su i Zagrepčani, precizan je bio Duje Živković za 3:2, rezultat na kraju prve četvrtine.

Početak druge četvrtine donio je i nova dva gola prednosti za domaćine – strijelac je s igračem više bio Nikola Sutić. Mladost smanjuje na 4:3, a do kraja četvrtine Samodol je i treći put iskoristio igrača više.

Imali su domaći vaterpolisti vodstvo od 5:3 na poluvremenu, ali nakon samo tri minute igre u trećoj četvrtini Mladost je u potpunosti preokrenula rezultat. Petković i Babić pogodili su za izjednačenje, a Muslim je u 19. minuti precizan i za prvu prednost Zagrepčana na utakmici. Računica izjednačuje na 6:6 sa igračem više, ali Muslim na identičan način i sa iste pozicije ponovno donosi prednost svojoj momčadi. Kontra Brlečića i lob Šibenčanima donose novo izjednačenje – 7:7. Brkić u idućem napadu pogađa stativu, a na drugoj strani precizan je Letica i Mladost ponovno vodi. Uoči posljednjih osam minuta igre rezultat je bio izjednačen – 8:8, pobrinuo se za to Igor Računica koji je pogodio iz veće udaljenosti.

U posljednjih osam minuta do izražaja je došao umor domaćih vaterpolista, odnosno duža klupa gostiju. Živković pogađa za vodstvo Nikolićeve momčadi od 9:8, ali i četvrti put Samodol je precizan s igračem više. Nakon toga Mladost je u potpunosti dominirala. Letica pogađa za 10:9, a nešto kasnije za plus dva precizan je Milaković (do tada šut 0/5). Pavić odmah poslije toga brani udarac Sutića, na drugoj strani s igračem više precizan je Babić za konačnih 9:12.

S četiri gola najefikasniji kod domaćih bio je Nikola Samodol, a valjda izdvojiti i vratara Mira Kačića sa 13 obrana (devet u prvom poluvremenu). Čak petorica igrača kod Zagrepčana postigla su po dva gola – Duje Živković, David Babić, Boris Letica, Antonio Petković i Petar Muslim.