Vodeni sportovi

Poraz Primorja, Cattaro spasio bod u Zagrebu

Matej Milanović • subota, 30.01.2010.

Jadran Herceg Novi je očekivano slavio kod Primorja s visokih 15:7, a Medveščak je doma iznenadio Cattaro i uzeo bod u utakmici koja je završila 7:7...

PRIMORJE - JADRAN HN 7:15 (2:2, 3:6, 1:4, 1:3)

Jadranska liga, 13. kolo, Rijeka, Bazen na Kantridi

Gledatelja: 100

Primorje: D. Car, B. Car, Glavan, Krapić, Pavlović, Franković, Tiškivski 2, Brala 1, Križanec, Barać 3, Beltrame, Sušanj, Jurišić, Krizman 1, Trener: Roje

Jadran HN:Perčinić, Sekulić 1, Bebić, Elez, Vukčević 1, Radović, Janović 3, Gojković 2, Ivović 5, Zloković 2, Klikovac 1, Jokić, Tešanović, Trener: Tucak

Suci: Margeta (Kranj), Periš (Split)

Igrač više: Primorje 2/9, Jadran HN 7/14

Peterci: Primorje 2/2, Jadran HN 1/1

Primorje je dobro odigralo prvu četvrtinu koja je završila 2:2, no već u drugoj su gosti pokazali kuda će bodovi. Jadran je tu dionicu dobio sa 6:3, a prednost je povećao i u trećoj četvrtini te je nakon 24 minute rezultat glasio 12:6 za Jadran.

U posljednjih osam minuta Primorje nije uspjelo ublažiti poraz već je susret završio 15:7 za Crnogorce kod kojih je Ivović zabio čak pet golova. Kod domaćih je pak Barać zabio tri.

MEDVEŠČAK - CATTARO 7:7 (1:2, 3:1, 2:1, 1:3)

Jadranska liga, 13. kolo, Zagreb, Bazen u Utrinama

Medveščak: Selem, Burić 1, Kolar, Čule, Jakovac, Zeljak 2, Tomašić, Milaković, Vegar, Geratović, Ćuk, Dragčević 3, Blažević 1, Kavur, Trener: Asić

Cattaro: Pjetlović, Nastran, Vukčević 1, Živković, Kordić, Smodlaka, Varga 3, Đogaš, Bjelobrković 1, Žanetić 1, Kunac 1, Filipović, Tomašević, Selić, Trener: Vičević

Suci: Rak (Dubrovnik), Radonjič (Kranj)

Igrač više: Medveščak 0/8, Cattaro 4/9

Peterci: Medveščak -, Cattaro 1/1

Medveščak je protiv Cattara zaostajao minimalno nakon osam minuta, no jako dobrom drugom četvrtinom domaći su preokrenuli rezultat i na veliki odmor otišli sa 4:3. U trećoj dionici su domaći čak i povećali prednost i pobjegli na 6:4. Ipak, Cattaro se vratio u susret i u zadnjoj četvrtini je došao do 7:7. Gosti iz Kotora su time izvukli barem bod i izbjegli blamažu u Zagrebu.

Medveščaka je, osim promašene kontre pred kraj susreta koja je mogla donijeti dvostruku prednost minutu i pol prije kraja, pobjede koštala očajna izvedba igrača više. Domaći su promašili svih osam prilika s igračem više, a Cattaro je iskoristio četiri od devet. U oba sastava su najbolji strijelci zabili po tri gola. Kod Medveščaka je to bio Dragčević, a kod Cattara Varga.