Vodeni sportovi

Jug uspješan u Splitu

Vedran Babić • subota, 30.01.2010.

Vaterpolisti splitskog Jadrana nisu uspjeli zaustaviti vodeću momčad Jadranske lige, dubrovački Jug. Na bazenu u Poljudu, u susjedstvu nogometnog stadiona, gosti su slavili 14:6, a Splićani su kvalitetno odigrali jedino treću četvrtinu.

JADRAN (ST) - JUG CO 6:14 (0:2, 1:4, 4:4, 1:4)

Jadranska liga, 13. kolo
Split, bazen u Poljudu
Gledatelja: 100
Suci: Adžić, Kontić (oba Kotor)

Jadran (ST): Škiljo, Franičević, Vukić, Delaš, Brnas, Pleić (1), Milardović, Vuleta (1), Kuzmanić, Perić, Banovac, Matutinović (1), Vlaić, Hutten (3). Trener: Zajmović.

Jug CO: Vićan, Vranješ (1), Bošković (1), S. Sukno (3), Joković (2), Seman (1), Marković (1), Bušlje, I. Sukno (1), Ivanković (2), Drobac, Obradović (1), Nižić, Šutalo (1). Trener: Fatović.

Igrač više: Jadran (ST) 2/9, Jug CO 4/9
Peterci: Jadran (ST) -, Jug CO 1/1

Bez većih poteškoća Gospari su u Splitu upisali i 12. pobjedu, produživši tako svoj niz neporaženosti. Sve je bilo riješeno već poslije dvije četvrtine, kada su gosti vodili 6:1. Bilo je i 6:0, no prvi pogodak za Jadran postigao je Amerikanac Tim Hutten u samoj završnici.

U preostale dvije četvrtine jadranaši su se malo oslobodili i treći period završili s neodlučenim ishodom (4:4). Međutim, u posljednjih osam minuta Jug je ponovno pojačao tempo i povećao svoju prednost za tri gola sve do konačnih 14:6.

Najbolji strijelci obiju momčadi dali su po tri pogotka. Kod Jadrana to je bio već spomenuti Hutten, a kod Dubrovčana Sandro Sukno. U sljedećem kolu Jadrana čeka novi težak zadatak - na Poljud stiže njegov imenjak iz Herceg Novog, dok Jug gostuje u Zagrebu kod Medveščaka.