Branimir Korać • subota, 06.02.2010.

Los Angeles Lakersi poraženi su na svom parketu od Denver Nuggetsa 126:113, a junak večeri bio Chauncey Billups koji je tricama zasuo domaćina i ubacio 39 poena. Sjajno drugo poluvrijeme odigrao je Washington u Orlandu, poglavito Caron Butler koji im je i donio pobjedu...

Los Angeles Lakersi i Denver Nuggetsi odigrali su sjajnu utakmicu u kojoj je slavu pokupio briljantni Chauncey Billups. Billups je kao pravi vođa vukao svoje Nuggetse u pobjedu, zasuo koš Lakersa s čak devet trica i s učinkom karijere od 39 poena bio prvo ime susreta. Posebno impresivno odradio je treću četvrtinu u kojoj je sam ubacio 21 poen, najviše što je netko Lakersima ubacio u jednoj četvrtini još tamo od 1966. godine i Wilta Chamberlainea.

"Mislim da vjeruju kako su bolja momčad i imaju potpuno pravo na to. Dobili su nas u obje utakmice, igrali su obje sjajno i zaslužuju slavu", dao je priznanje Nuggetsima Kobe Bryant, a Phil Jackson je dodao: "Chauncey je nevjerojatno šutirao, drago mi je samo da se to nije dogodilo u playoff utakmici."

Uz 39 poena i osam asistencija Billupsa, kod Nuggetsa (tricu su šutirali 15/22) su se istaknuli i J.R. Smith s 27 poena, Kenyon Martin s 11 poena i 12 skokova te Chris Andersen s 15 skokova. Kod Lakersa Kobe Bryant je ubacio 33 poena uz devet skokova, a Pau Gasol 17 poena uz 17 skokova.

Velika predstava Carona Butlera i Randyja Foyea u drugom poluvremenu donijela je Wizardsima pobjedu kod Orlanda 92:91. U prvoj četvrtini već su Wizardsi zaostajali 21 poen, ali su se brzo vratili i preokrenuli rezultat. Završnica je bila posebno neizvjesna, prvo je Rashard Lewis četiri sekunde prije kraja ubacio tricu za vodstvo Orlanda 91:90, a onda je u posljednjoj sekundi Butler preko Matta Barnesa pogodio za pobjedu.

Butler je susret završio s 31 poenom i osam skokova, Foye je dodao 22 poena i sedam asistencija, a Brendan Haywood deset skokova. Orlandu nije pomoglo 20 poena i 18 skokova Dwighta Howarda, Vince Carter dodao je 21 poen, ali je ponovno raspucao previše lopti šutiravši 5/17 iz igre.

Boston se neočekivano mučio s najlošijom momčadi lige New Jersey Netsima. Upisao je pobjedu 96:87 i to zahvaljujući u posljednjoj četvrtini probuđenom Eddieju Houseu. House je u tom razdoblju igre ubacio svih svojih deset poena i povukao Celticse kojima je prijetio najružniji poraz ove sezone.

Ray Allen s 26 poena i sedam skokova bio je najbolji pojedinac kod domaćina, a Rajon Rondo je dodao 17 poena i 11 asistencija. Kod gostiju Brook Lopez je ubacio 19 poena uz šest skokova, a Devin Harris je dodao 17 poena i osam asistencija.

Hawksi su se probudili u pravo vrijeme i uzeli pobjedu protiv Bullsa 91:81. Chicago je bio u naletu i imao vodstvo i dobru igru uoči posljednje četvrtine, no u završnih 12 minuta Hawksi ulaze serijom čak 16:2 i rade preokret. U završnici susreta domaćin je dodatno pritisnuo Bullse i u posljednje dvije minute ponovno pobjegao na visoku prednost i riješio pitanje pobjednika.

Josh Smith s 18 poena, 14 skokova i deset asistencija ubilježio je svoj drugi triple-double u karijeri, a 18 poena i pet skokova dodao je Joe Johnson. Kod Bullsa 20 poena i osam skokova ubilježio je Luol Deng, a 19 poena i šest asistencija Derrick Rose.

New Orleans Hornetsi bez Chrisa Paula upisali su poraz na svom parketu protiv Philadelphije 101:84. U tijesnoj borbi za doigravanje na Zapadu svaki poraz od momčadi ispod 50 posto učinka mogao bi biti koban, pa tako i ovaj za Hornetse koji nisu imali rješenje za raspoložene goste i bez Allena Iversona.

Thaddeus Young s 19 poena i pet skokova vukao je Sixerse, 14 poena i devet skokova dodao je Andre Iguodala, a 16 skokova upisao je Samuel Dalembert. kod poraženih 23 poena ubacio je Predrag Stojaković, 17 poena Darren Collison, a deset skokova James Posey.

Memphis Grizzliesi lagano posustaju, a novi poraz nanio im je Houston na gostujućem parketu 101:83. Potpuna dominacija odličnih Rocketsa koji drže priključak s prvih osam i tako i pozicijom za doigravanje. "Nadjačali su nas. U svakoj statističkoj kategoriji su nas potukli, a tako nikada nećeš pobijediti", razočaran je bio nakon susreta Rudy Gay.

Aaron Brooks s 19 poena i osam skokova ponovno je bio najbolji kod Rocketsa, 17 poena i osam skokova dodao je Trevor Ariza, a 12 skokova uhvatio je Joey Dorsey. Kod Grizzliesa Marc Gasol je upisao 17 poena i osam skokova, a Zach Randolph 14 poena i osam skokova.

Najveće iznenađenje priredila je Minnesota koja je u gostima svladala Dallas 117:108. Dirk Nowitzki zakasnio je na šutiranje prije susreta i za kaznu je krenuo van startne petorke, nije to posebno utjecalo na njegov učinak, ali su Wolvesi odigrali odličnu utakmicu i upisali tek 12. pobjedu.

Jonny Flynn ih je predvodio s 19 poena i sedam asistencija, a 17 poena i 11 skokova upisao je Kevin Love. Kod Dallasa Nowitzki je ubacio 21 poen uz osam skokova, Jason Terry je dodao 20 poena, a Erick Dampier deset skokova.

Laganu pobjedu upisali su Phoenix Sunsi u gostima kod Sacramento Kingsa. Sunsi su posve dominirali i lagano slavili, a domaćin je u završnici uspio tek malo smanjiti visok zaostatak. Amare Stoudamire s 30 poena i devet skokova bio je najbolji, a 23 poena i deset asistencija dodao je Steve Nash. Kod Kingsa 31 poen uz sedam skokova upisao je Donte Green, a 17 poena i osam skokova Omri Casspi.