Barceloni pobjeda i dva isključenja!

Marin Pintur • subota, 06.02.2010.

Odigrane su prve dvije utakmice subotnjeg rasporeda Primere. Valencia je svladala Valladolid, dok je Barcelona osvojila nova tri boda protiv Getafea, ali uz igračke žrtve. Naime, isključeni su Pique i Marquez, a ozlijedio se Yaya Toure...

Barcelona je nepobjediva čak i kad većinu utakmice igra s igračem manje. Getafe se pokazao kao tvrd orah, ali Messi i društvo nisu dopustili nikakvo iznenađenje. Bez kapetana Puyola, Guardiola je u obrambenu četvorku postavio Milita, Piquea, Abidala i Maxwella. Već u sedmoj minuti Barca je povela. Nakon kornera lopta se odbila do Yaya Tourea koji kratko dodaje do Messija, a argentinski genijalac s 20 metara precizno šalje loptu u desni kut gostujućih vratiju. Domaćini su nastavili sa stvaranjem prigoda, uglavnom u režiji Lea Messija, ali tada ih je usporilo isključenje Gerarda Piquea koji je u 26. minuti zbog oštrog starta zaradio izravni crveni karton. Do kraja prvog dijela Getafe je preuzeo kontrolu nad igrom, ali najbolju je priliku propustio Ibrahimović u 43.minuti.

Vezane vijesti

Drugo poluvrijeme nije bilo toliko bogato događajima kao prvo. Gosti su pokušavali iskoristiti brojčanu prednost, međutim Messi i Xavi su ih kaznili u 67. minuti. Brzu kontru je poveo Rafael Marquez koji je zamijenio ozlijeđenog Tourea, Messi je proigrao Xavija koji je bio siguran za 2:0 Barcelone. Sudačka nadoknada je donijela još jedno uzbuđenje. Marquez je nepotrebno srušio Kepu u prilici za pogodak što je sudac okarakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu i isključenje Marqueza. Roberto Soldado je bio siguran s bijele točke, ali za nešto više nije bilo vremena.

Valencia nastavlja s dobrim igrama i čvrsto drži treću poziciju na ljestvici. Pobjedom nad Valladolidom uspjeli su i pokvariti debi Onesima Sancheza na klupi gostiju. Pred 36 tisuća gledatelja, Valencia je već nakon pola sata pokazala tko je gazda na Mestalli. U osmoj minuti zatresla se mreža gostiju, a strijelac je bio Ever Banega. Svoj pečat pobjedi Valencije je morao dati i David Villa postigavši svoj 15. pogodak u Primeri ove sezone. Rezultat se do kraja nije mijenjao iako su obje momčadi imale svoje prilike.

• Obrisan korisnik09.02.2010. u 03:03
    The King, mr. Objektivnost! Ja naime gledan svaku utakmicu Barcelone i nisam vidio te sudacke previde i odluke u korist Barcelone. Mozda mi mozes dati kakav konkretan primjer o tim nedosuđenim prekrsajima?
  • Obrisan korisnik07.02.2010. u 16:25
    The King, skini se sa jeftinog alkohola kojeg uzimaš. Mozga više očito nemaš.
  • Obrisan korisnik07.02.2010. u 15:43
    Daj nemojte tu sada jesti govna, barcelonisti.....Koliko su vam sudije pomogle ove sezone.......a da ne govorim da ono za sto drugi igraci dobiju crveni karton i kaznene utakmice, to ovim smradovima iz barcelone ni ne svira za prekrsaj ;)
  • irilov07.02.2010. u 14:08