Brođani tricama osvojili Baldekin

Ivana Jurica • subota, 06.02.2010.

Pobjedom na Baldekinu rezultatom 101:82 Svjetlost iz Slavonskog Broda napravila je još jedan korak bliže plasmanu u Ligu za prvaka. Obrana domaćih ponovno je bila iznimno loša, a gosti tricaški raspoloženi u drugom su poluvremenu u potpunosti dominirali utakmicom i njihova pobjeda u niti jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Za Šibenik prva od tri ključne utakmice u borbi za ostanak u ligi je sljedeća, protiv Kaštela na Baldekinu.

Susret je košem otvorio Filip Vukičević, Šibenčanin koji od ove sezone igra za Svjetlost. Nakon trica Pilepića i Karlovića gosti u četvrtoj minuti imaju prednost (4:9). Šibenik se približava na minus jedan, ali sijeva nova trica Karlovića koji je odličnu tricašku potporu imao i u Pilepiću koji je i najzaslužniji za vodstvo Brođana na kraju prve četvrtine (18:26).

Okruglih deset koševa prednosti Svjetlosti je donio Vukičević, a raspoloženi Pilepić i u drugoj je četvrtini nastavio s odličnim šutem. U 14. minuti domaćini su, nakon koševa Marka Sandrića na minus šest (30:36), ali Pilepić, Spahija i Karlović nastavljaju zadavati muke domaćinima. Na poluvremenu gosti su imali 11 koševa prednosti (51:40).

Vezane vijesti

Sredinom treće četvrtine Šibenik dolazi na minus devet (54:63), ali trice Petra Ćosića ponovno donose značajniju prednost Svjetlosti. Sa 61:77 ušlo se u posljednju četvrtinu.

Gosti su sigurno držali stečenu prednosti. Domaćini su došli na minus devet (68:77) tricom Bubala u 33. minuti, imali su priliku da se još više približe gostima, ali u dva iduća napada napravili su greške i prilika je propala. Ćosić i Spahija upisuju nove trice i Šibenik više nema nikakvih šansi da dostigne Brođane. Kao što je susret otvorio košem, tricom ga je zaključio Filip Vukičević za konačnih 82:101.

Sa 16 koševa najbolji je u domaćim redovima bio rutiner Petar Maleš, dok su kod gostiju čak trojica igrača postigla više od 20 koševa: Pilepić 23, te Spahija i Karlović po 21. Zanimljivo je kako je gostujući trener Igor Kovačević u cijeloj utakmici koristio samo šestoricu igrača.

U sljedećem kolu Šibenik na Baldekinu dočekuju Kaštela, bit će to jedna od ključnih utakmica u borbi za bijeg za začelja tablice i za jedne i za druge. Svjetlost u Slavonskom Brodu dočekuje Trogir.