Milan 3:2 Udinese
Udinese

Slavlje Milana za povrat samopouzdanja

Ivana Spahija • petak, 12.02.2010.

U prvoj utakmici 24. kola Serie A, Milan je na San Siru svladao Udinese i tako prekinuo trotjedni niz bez sva tri boda. Rossoneri su u lijepoj predstavi pred domaćim navijačima rezultatom 3:2 uzeli bodove gostima iz Udina, ali nešto lošija završnica s manjkom koncentracije mogla ih je stajati vrijedne i važne pobjede...

Nakon tri tjedna suše bez pobjede, nogometaši Milana napokon su došli na svoje. Crveno-crni su pred domaćom publikom na San Siru rezultatom 3:2 svladali Udinese i uzeli važna tri boda za ostanak u borbi za Scudetto. Leonardova momčad odlično je ušla u susret protiv gostiju iz Udina, stekla lijepu prednost već u prvom poluvremenu, no manjak koncentracije u drugom dijelu donio je povratak Udinesea, ali je za preokret bilo prekasno.

Milanu je ova pobjeda stigla kao "vjetar u leđa" nakon manje krize i tri kola bez pobjede, ovako su crveno-crni stekli određeno samopouzdanje u nastavku borbe za naslov prvaka. Utakmicu je Milan otvorio na najbolji način, pogotkom već u sedmoj minuti. Ronaldinho je odlično uposlio Huntelaara, koji je pronašao put do mreže Handanoviča i domaćinima donio prednost od 1:0. Gosti iz Udina u 21. su minuti mogli doći do izjednačenja, dobro je gađao Di Natale, ali je lopta završila malo iznad gola Milana.

Domaćini su se ponovno iskazali u 38. minuti susreta, u ulozi asistenta ponovno se našao raspoloženi Ronaldinho, koji je ovaj put idealno dodao za Pata, a mladi Brazilac je u svom prvom povratničkom susretu nakon ozljede odmah postigao pogodak i Milanu donio vodstvo od 2:0. No, ni gosti nisu ostali bez ispaljenog metka, igrala se 45. minuta kada je Di Natale probio po lijevoj strani obrane domaćina i ubacio za Flora Floresa, koji je potom matirao Didu i vodstvo Milana smanjio na 2:1.

Po povratku s odmora nastavila se dominacija Rossonera pa je Handanovič ponovno morao po loptu iz mreže u 57. minuti susreta. Ponovno je većinu posla odradio Ronaldinho, ovaj put iz slobodnog udarca, a loptu je prihvatio Huntelaar, koji je iz prilične daljine matirao nemoćnog Handanoviča za veliko vodstvo Milana od 3:1. Domaćini su u 75. minuti mogli doći i do četvrtog pogotka, ali je na dobar pokušaj Ronaldinha glavom odlično reagirao Handanovič.

Kada se činilo da gledatelji na San Siru neće vidjeti više pogodaka, u 87. minuti ukazao se Di Natale, koji je svojim golom smanjio vodstvo domaćina na 3:2. Kapetan Udinesea je na gotovo identičan način u prošlom kolu šokirao Napoli i u samoj završnici dvama pogocima uzeo bodove momčadi Waltera Mazzarrija. Ipak, to se u dvoboju Udinesea s Milanom ipak nije ponovilo, semafor se zaustavio na konačnih 3:2 za sva tri boda crveno-crnima koja ih, barem trenutno, stavljaju na osam bodova zaostatka za Interom. Udinese je nakon poraza ostao na 15. mjestu.