Hrvati zasjali u Makedoniji

Mihaela Bradovski • subota, 13.02.2010.

U sedmom kolu skupine D Ademar trojice Hrvata stigao je do važne pobjede u Skopju. Upravo su Alilović, Buntić i Bičanić odigrali važne uloge u osvajanju novih bodova. I u drugom susretu danas slavili su gosti, Kolding je s tri razlike pobijedio Amicitiju...

Igrači Vardara koncentrirano su ušli u susret i rano došli u vodstvo. Momčad Ademara proigrala je pri rezultatu 7:3 postigavši nevjerojatnih deset pogodaka u nizu za više nego zadovoljavajuću prednost i šok domaćina. Makedonski se sastav uspio ponovno podići na noge no nisu stigli na bliže od četiri pogotka zaostatka (15:19).

Gosti su vodstvo čuvali bez većih problema, a dodatni pritisak u posljednjih 15 minuta rezultirao je povećanjem prednosti, koja je u 52. minuti dosegla svoj vrhunac (29:19). Kao i u prijašnjim susretima obrana i Mirko Alilović odigrali su na visokoj razini, no ovoga su puta raspoloženi bili i strijelci, posebno hrvatski dvojac Bičanić (devet golova) - Buntić (šest golova).

Sastav trojice hrvatskih reprezentativaca ovom je pobjedom potvrdio prolazak u idući krug natjecanja, a s posebnim će zanimanjem pratiti nedjeljni dvoboj konkurenata Kiela i Barcelone.

U drugom subotnjem susretu skupine D susreli su se Amicitia i Kolding, a pobjeda je otišla na stranu gostujuće momčadi. Prvih 45 minuta vodila se ravnopravna borba s laganom prednošću danskog sastava. Četiri pogotka prednosti pri rezultatu 10:6 zamalo su u potpunosti prokockali do odmora i u nastavak se startalo tek s pogotkom razlike.

Polovicom drugoga dijela Kolding je ponovno otišao na +4, nekoliko minuta nakon toga i na pet prednosti, da bi susret završio rezultatom 26:23 u korist Danaca. Pogocima se u sastavu gostiju istaknuo Bo Spellerberg (6), po četiri su postigli Jensen i Hansen, dok je s jednim više Marcel Hess dvoboj završio kao najbolji u redovima Amicitije.