Liga prvaka - Skupina C, 7. kolo, 13.02.2010.
Atletico de Madrid 28:24 Alingsas HK
Alingsas HK

Ciudadu pobjedu donijela obrana

Mihaela Bradovski • subota, 13.02.2010.

Nakon sedme pobjede lider skupine C Ciudad Real i dalje je stopostotan, no najpozitivnija strana odigranog susreta s švedskim Alingsasom upravo je rezultat, domaći su slavili 28:24, a za njega je najzaslužnija kvalitetna igra u obrani...

U dvoboju koji nije nalikovao borbi u najsnažnijem klupskom natjecanju, domaći je sastav dojmom podbacio, a slavio je prije svega zahvaljujući iskustvu. Od samog starta došao je Ciudad u prednost i održavao je, više ili manje uspješno, tokom cijelog susreta, no vidljivo je bilo kako u njegovoj igri nema dosadašnjeg žara i truda.

Serijom od četiri pogotka Ciudad je stigao do 7:2 prednosti no onda je uslijedilo nekoliko slabijih minuta u kojima se mladoj švedskoj momčadi ukazala mogućnost postizanja par lakih pogodaka. Nakon 24. minute i dva brza pogotka gostiju na semaforu je pisalo 11:9. Zahvaljujući jednom zaustavljenom napadu i ekspresnom pogotku Fernandeza domaći su na odmor otišli sa zadovoljavajućom prednošću.

U sedmoj minuti nastavka igrači Alingsasa ponovno su stigli na -2, no deset minuta prije završetka susreta prepunog oscilacija Ciudad je serijom od pet pogodaka stigao do najveće prednosti i otklonio svu eventualnu neizvjesnost. Postavili su domaći 24:17 najviše zahvaljujući čvršćom igrom u obrani i kontranapadima. Gostujući je sastav do kraja dvoboja sedmog kola stigao na četiri razlike, za konačnih 28:24.

Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bio je Rus Evdokimov s osam pogodaka, jednim više od Jeromea. Petar Metličić u pobjedu je ugradio jedan pogodak. Švedski je sastav imao nekoliko jednako raspoloženih strijelaca, Andersson i Enstrom postigli su četiri, a Bernhardsson, Rylander i Fagerlund po tri.