Liga prvaka - Skupina C, 7. kolo, 11.02.2010.
HSV Hamburg 37:21 Fyllingen Handball
Fyllingen Handball

HSV u nastavku pomeo Norvežane

Mihaela Bradovski • četvrtak, 11.02.2010.

Posljednjeplasirani sastav skupine C niti u 2010. godini u Ligi prvaka rukometaša nije uspio upisati pobjedu. Na gostovanju u Hamburgu imali su, očekivano, pretežak posao, jaki HSV s lakoćom je slavio, a Norvežani su otpor pružali tek u prvih 30 minuta nakon čega je sve bilo na strani domaćina...

HSV je prvu domaću utakmicu u 2010. godine započeo promašajem Lackovića, a neprecizan je nekoliko trenutaka ranije bio i Gjeitrem u gostujućem sastavu. Uvodne su minute obilježili dugi napadi, po nekoliko prekinutih na obje strane i sve do devete minute igralo se pogodak za pogodak. Jansen je tada potvrdio Lackovića, u istoj minuti pogodio je Lindberg i domaćini su stvorili prvu vrjedniju prednost, 5:2.

Trima pogocima u nizu odgovara i Fyllingen, a nakon dvije minute posta mrežu Dahla ponovno pogađa Blaženko Lacković. Norveški sastav dobro se držao najviše zahvaljujući pogocima sa sedam metara, a nakon jednog takvog neiskorištenog na domaćoj strani Eivind Tangen postavlja izjednačujućih 7:7. Brzo su domaći odgovorili i laganu prednost, uglavnom od dva pogotka razlike održavali do samog kraja prvoga dijela.

U 29. minuti Vori je postigao dva brzinska pogotka, a pogocima su prvih pola sata igre zaključili Tommy Pettersson i Lindberg za 17:13 na odmoru. Igračima Fyllingena minus od samo četiri pogotka ostavio je nade da i u nastavku mogu koliko toliko zadržati priključak, no u nastavku su tek osam puta uspjeli zatresti HSV-ovu mrežu. S druge strane, itekako raspoložen bio je Lindberg koji je susret završio kao prvi strijelac (11).

Prvi veliki niz u nastavku započeo je u 37. minuti Lijewski, a nakon zatražene minute odmora gosti su se pribrali tek u 42. minuti kada je poentirao Svend Magnus Pettersen. Fyllingenih pet minuta bez pogotka uskoro je zamijenilo novih deset, u periodu između 47. i 57. minute igra norveškog sastava u potpunosti se raspala, dok je Matthiasu Flohru ulazio svaki pokušaj. Do kraja susreta ostalo je tek pitanje s kolikom će razlikom na put kući.

Tadašnjih 35:19 do kraja je pretvoreno u 37:21 i HSV je na najbolji mogući način apsolvirao susret sedmog kola skupine C. Igor Vori susret je završio s četiri pogotka iz pet pokušaja, po dva su postigli Lacković i Duvnjak s tim da je potonji upisao stopostotan učinak. Najefikasniji u gostujućim redovima, s devet postignutih pogodaka je Svend Magnus Pettersen.

A prije početka dvoboja nagrade za uspjeh na Europskom prvenstvu, od strane kluba, dobili su zlatni Bertrand i Guillaume Gille, te srebrni hrvatski trojac.