Liga prvaka - Skupina C, 7. kolo, 13.02.2010, 18:00 h
RK Zagreb 31:22(17:7) FCK Handbold
FCK Handbold

CO Zagreb uraganski u nastavak sezone

Vedran Attias • subota, 13.02.2010.

CO Zagreb sjajno je ušao u nastavak sezone u Ligi prvaka i u Areni Zagreb fantastičnom igrom u obrani i napadu došao do vrijedne pobjede nad danskim Handboldom...

Jedino pitanje koje se postavlja nakon utakmice CO Zagreb - Handbold jest - u kojoj fazi igre je naš prvak bio bolji? Zagreb je odigrao fantastičnu utakmicu, u obrani i u napadu, te super uvjerljivo upisao nova dva boda u Ligi prvaka. Kao i inače, najbolji zagrebaši bili su sjajni Gorazd Škof i sigurni Manuel Štrlek.

Nakon pet minuta igre u Areni Zagreb bilo je jasno kako će Croatia Osiguranje doći do bodova. Karakteristično brza skandinavska igra redovito se odbijala od odlične obrane Zagreba, a Štrlek je kažnjavao sve danske napadačke pogreške. Naravno, za svaki svoj gol mora poslati zahvalnicu Škofu koji je kirurški precizno bacao kontre koje je mlado krilo rutinski zabijalo i to velikom Kasperu Hvidtu.

Pribojavali su se zagrebaši Atlasona koji je na Euru pokazao kako može biti neugodan kada mu se ostavi prostor, no - obrana Zagreb mu ništa nije ostavljala. Prednost Zagreba je sve više rasla za što je najviše zaslužna obrana koja je dobila dva gola u deset minuta odnosno četiri u 20. Što god su zagrebaši zamislili im je polazilo za rukom pa su tako dosta minuta u napadu dobili "braniči" Gojun umjesto Valčića i Kopljar umjesto Lazarova.

Balić s ledom

Jedina loša vijest za trenera Maglajliju na utakmici jest led na koljenu Ivana Balića. Koljeno našeg sjajnog igrača je dugo njegov problem, no nadamo se kako se ne radi o nečem ozbiljnijem.

Jedini igrač Zagreba kojem nikako nije išlo protiv Hvidta bio je jedan od onih koji je to možda i najviše želio - Gyula Gal. Snažni pivot je na svom debiju imao najlošiji šut u momčadi, a nakon prvog gola u dresu Zagreba drugi nikako nije uspio zabiti jer je Hvidt još jednom potvrdio kako ima sjajan osjećaj za obrane s crte i redovito se nalazio na metar ispred Mađara čim bi se ovaj okrenuo. Naravno, Gal je izborio nekoliko sedmeraca, igrao sjajno u obrani i pokazao kako će biti pojačanje i igrač od kojeg, danas solidni, Marino Marić ima puno za naučiti.

Na koncu se na odmor otišlo sa 17:7, a čak osam izgubljenih lopti u prvih 30 minuta jedan je od glavnih razloga zašto su Danci bili tako daleko. Ništa se nije promijenilo ni u nastavku pa je nakon osam minuta igre i dvije kontre Štrleka bilo, na utakmici najvećih, 23:10. Senjanin Maglajlija tada je shvatio kako je pitanje pobjednika riješeno pa su gledatelji u Areni do kraja utakmice gledali Rakovića, Špoljarića, Marića i Vukića koji su uspješno održavali prednost na desetak golova razlike da bi na kraju bilo sigurnih 31:22.

Iako veći dio drugog dijela nije igrao, Manuel Štrlek zabio je najviše pogodaka u pobjedi Zagreba (7/7) dok je Džomba zabio šest iz sedam pokušaja. Naravno, mora se spomenuti i fantastičnog Škofa koji se na kraju zaustavio na 18 obrana kojih bi bilo i više da nije posljednje minute branio Šego.

Zagreb je ovom pobjedom osigurao prolaz dalje, a bolju poziciju za nastavak natjecanja pokušat će uhvatiti protiv velikih Ciudad Reala i HSV-a. Ponove li igru protiv Handbolda - takav rasplet čini se itekako moguć...