Bundesliga, 23. kolo, 21.02.2010, 15:30 h
Freiburg 0:3 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Hertha se vratila u život

Borna Rupnik • nedjelja, 21.02.2010.

Berlinska Hertha uhvatila je jedan od posljednjih vlakova u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu. U Freiburgu su osvojili tri iznimno vrijedna boda...

Susret najlošijeg domaćina i najlošijeg gosta lige pripao je gostu. Hertha je u Freiburgu svladala istoimenu momčad s uvjerljivih 3:0 i tako se u potpunosti vratila u ravnopravnu borbu za ostanak nakon katastrofalne jeseni.

Freiburg je na teren s kapetanskom vrpcom poveo naš Ivica Banović, koji je očigledno izgladio nesuglasice s trenerom Robinom Duttom, no on i njegovi suigrači nisu se proslavili.

Nemojte doći opet

Hertha je u Freiburgu gostovala sedam puta i čak se šest puta kući vraćala sa sva tri boda u džepu. Jedino domaće slavlje nad gostima iz Berlina datira još iz svibnja 2001. godine.

Nisu stvorili gotovo nijednu pravu priliku, a s druge strane nisu imali rješenja za razigrane Herthine Južnoamerikance. U 26. minuti puca Brazilac Raffael, Pouplin brani, ali odbijenu loptu u mrežu šalje Kolumbijac Adrian Ramos za 1:0.

Samo sedam minuta poslije Ramos je odigrao dupli pas s Brazilcem Cicerom, a Cicero pogađa za suprotni kut za udvostručenje Herthinog vodstva. Jednostavno i - efikasno. Sudbinu Freiburga zapečatio je Cicero udarcem s ruba šesnaesterca u 56. minuti utakmice.

Freiburg naposljetku nije uspio postići ni počasni gol te je sa šest uzastopnih utakmica bez pogotka na domaćem terenu oborio bundesligaški rekord. Ivica Banović odradio je svih 90 minuta i pritom zaradio žuti karton, dok Mensur Mujdža nije bio niti na klupi.