Liga prvaka - Skupina D, 8. kolo, 21.02.2010.
Abanca Ademar Leon 30:35 Kiel
Kiel

Kiel ostaje u igri za vrh ljestvice

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.02.2010.

U derbiju osmog kola skupine D Lige prvaka rukometaša Kiel je u gostima svladao Ademar Leon s 35:30 i tako ostao u igri za prvo mjesto uz trenutno vodeću Barcelonu...

Kiel je upisao vrlo važnu pobjedu u osmom kolu D skupine Lige prvaka. U gostima su svladali Ademar Leon s 35:30 i tako ostali na drugom mjestu s bodom zaostatka za Barcelonom.

Iako su do kraja natjecanja u ovoj fazi preostala još svega dva kola, Kiel ima realne šanse za hvatanjem Barcelone. Na svom parketu u posljednjim susretima ugostit će Kolding i već otpisani Vardar, a s druge strane Barcelonu očekuju gostovanja kod momčadi koje se bore za treće mjesto - Koldinga i Ademar Leona.

Svjesni koliko im ova pobjeda može donijeti, rukometaši Kiela ušli su agresivno i odlučno u utakmicu te su nemilosrdno kaznili početnu nervozu domaćina bijegom na 4:0. Punih 25 minuta Kiel je držao prednost na svojoj strani, a onda je Ademar u završnici poluvremena zahvaljujući raspoloženima Aliloviću i Buntiću poravnao na 16:16.

Bio je to znak gostujućem treneru Gislasonu da izvadi iz igre neuvjerljivog Omeyera i uvede švedskog veterana Gentzela što se pokazalo odličnim potezom.

Prvi dio završio je s prednosti Kiela 18:17 da bi u drugi dio Gentzel krenuo odlično, u napadu je pak briljirao Ilić i Kiel se ponovno počeo odvajati. U 42. minuti Nijemci su pobjegli na 25:20 i do kraja susreta čuvali su uvjerljivu prednost. Najviša razlika bila je u posljednjih pet minuta kada su gosti u nekoliko navrata imali plus sedam da bi susret završio s pobjedom Kiela 35:30.

Gentzel s 18 obrana te Ilić i Jicha s po devet golova najzaslužniji su za pobjedu Kiela, a poraz domaćina nisu uspjeli spasiti naši raspoloženi reprezentativci Denis Buntić (osam golova) i Mirko Alilović (20 obrana). Bičanić je dodao dva gola.