Bez problema za Kolding i Barcelonu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.02.2010.

Osmo kolo Lige prvaka rukometaša u skupini D donijelo je očekivane pobjede za favorite. Kolding je u Danskoj nadigrao skopski Vardar s 28:21, a Barcelona je na svom parketu bila još uvjerljivija protiv Amicitije i slavila 37:26...

Očekivano lagan posao imali su Kolding i Barcelona u osmom kolu skupine D. Kolding je s Ademarom u borbi za treće mjesto u skupini i pobjeda mu je bila imperativ. Na kraju je i ostvarena, Vardar je pružio otpor koliko je bio u stanju, no to na kraju nije bilo dovoljno za bolje domaćine.

Ostat će zapisano kako je Kolding sjajno otvorio utakmicu pa malo usporio i Vardar se skoro vratio. Ipak, Makedonci nisu imali dovoljno "daha" i nisu bili u stanju dovršiti povratak. Uspjeli su se vratiti nakon visokih 15:7 u završnici prvog poluvremena, sve do 19:16 sredinom drugog, ali nakon toga ponovno je na scenu stupila dominacija Koldinga koji ponovno stvara razliku i na kraju slavio 28:21.

Odličnu igru u domaćim redovima prikazali su Simon Jensen koji je postigao osam pogodaka i Boris Schnuchel s pet golova. Kod Vardara peterostruki strijelci bili su Stevče Alušovski i Goce Makaloski.

Barcelona je sačuvala vodeću poziciju u skupini D laganom pobjedom protiv švicarskog prvaka momčadi Amicitije. Skromni gosti su u prvih desetak minuta još pratili korak Barcelone i držali se na 5:5, ali onda je domaćin prebacio u brzinu više i počeo puniti mrežu Vaskeviciusa.

Već na poluvremenu bilo je 18:11 i ostalo je tek pitanje s kolikim će zaostatkom Amicitia napustiti Španjolsku. Domaćin se zadovoljio s 11 golova prednosti i pobjedom 37:26 u kojoj su najveći doprinos dali Ugalde sa sedam golova te Igropulo i Rutenka s po pet golova. Kod Amicitije osam pogodaka postigao je Kern.