Liga prvaka - Skupina C, 8. kolo, 20.02.2010.
Alingsas HK 27:37 HSV Hamburg
HSV Hamburg

Duvnjak predvodio HSV u lakoj pobjedi

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.02.2010.

Rukometaši HSV-a s lakoćom su izborili pobjedu u osmom kolu skupine C Lige prvaka. Na gostovanju u Švedskoj kod skromnog Alingsasa bili su uvjerljivi i s 37:27 zadržali korak s CO Zagrebom u borbi za drugu poziciju...

HSV je rutinski odradio posao na gostovanju u Švedskoj. Alingsas je u dosadašnjem dijelu Lige prvaka svladao samo slabašni Fyllingen, a u odnosu na HSV kvalitetom su puno slabiji. Već u prvom susretu u Hamburgu prošle godine bila je očita razlika u kvaliteti, HSV je tada slavio 35:25, a slično je bilo i sada kada je HSV u Švedskoj odnio pobjedu 37:27.

Alingsas je pokazivao "znakove života" u dijelu prvog poluvremena, ali nije izdržao ritam koji je gost počeo nametati. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom HSV-a 17:13, a Nijemci su se u završnici prvog dijela ipak uspjeli othrvati naletu Alingsasa koji je smanjio zaostatak na 15:13 svega dvije minute prije odlaska na odmor.

U drugom dijelu nije trebalo dugo čekati na rješavanje susreta. U 38. minuti domaćin je još uvijek zaostajao četiri pogotka, a nakon toga je HSV pobjegao serijom 4:0 na 23:15 i do kraja susreta više se nije spuštao ispod sedam pogodaka prednosti.

"U početku susreta nismo bili baš najraspoloženiji, ali što je utakmica više odmicala bili smo sve sigurniji i povećavali prednost. Naša pobjeda je potpuno zaslužena", rekao je vratar HSV-a Per Sandström koji je susret završio s deset obrana.

Prvo ime utakmice bio je naš reprezentativac Domagoj Duvnjak koji je bio strijelac sedam puta, Stefan Schröder pet puta, a Blaženko Lacković postigao je četiri gola. I treći Hrvat, Igor Vori, upisao se među strijelce postigavši jedan gol. Kod domaćina Bernhardsson i Rylander su zabili po pet golova.