Constanta na bod od prolaza

Matej Milanović • nedjelja, 21.02.2010.

Constanta je u gostima kod Valladolida osvojila bod i došla na korak od osmine finala Lige prvaka. U tome im je pomogao i Pick Szeged koji je visoko poražen kod Čehovskih Medveda...

Valladolid je puno bolje krenuo u utakmicu od gostujuće Constante. Nakon pet minuta su domaći vodili s 3:0, a dvije minute kasnije i 5:1. Constanta je nakon toga zaigrala puno bolje u obrani što je dovelo do izjednačenja nakon 20 minuta igre, 10:10.

Ipak, domaći su nakon dobro iskorištenog time-outa puno bolje odigrali završnicu prvog poluvremena i s visokih 15:11 otišli u svlačionice. Umjesto da u nastavak krenu s istim žarom, igrači Valladolida su se izgubili te su nakon nekoliko minuta nastavka gubili 18:16.

Kao i u prvom poluvremenu šok je probudio Španjolce koji su do 45. minute preokrenuli na 23:20. Potom se nastavilo u smjeru u kojem je išao cijeli susret. Naime, uslijedio je novi preokret te je Constanta u idućih 11 minuta primila samo gol i povela 25:24. Valladolid je uspio prirediti još jedan obrat i povesti 26:25. Pred sam kraj susreta Perales je izgubio loptu te je Toma uspio izjednačiti na konačnih 26:26.

Kod Valladolida je deset golova, od čega polovicu sa sedam metara, zabio Tvedten, dok ih je kod Constante devet ubacio heroj večeri Toma, od kojih dva iz sedmeraca. Rumunji su tom pobjedom došli na samo bod od prolaza u osminu finala. Obzirom da u idućem kolu igraju doma s PAOK-om to ne bi smio biti problem.

Tome da je Rumunjima dovoljan i samo bod s Constantom pomogli su i igrači Pick Szegeda koji su glatko poraženi kod Čehovskih Medveda. Mađari su vodili u početnim minutama, ali je nakon toga domaći sastav dominirao. Nakon prve polovice susreta Medvedi su vodili 20:12, a nastavak susreta bio je tek odrađivanje posla te je utakmica završila 39:20. Pick Szeged bi za osminu finala morao dobiti u posljednje dvije utakmice i nadati se da Constanta neće uzeti ni boda protiv PAOK-a.