Liga prvaka - Skupina A, 9. kolo, 25.02.2010.
Čehovski Medvedi 27:28 Montpellier
Montpellier

Montpellier osigurao vrh skupine

Matej Milanović • petak, 26.02.2010.

Rukometaši Montpelliera su pobjedom kod Čehovskih Medveda osigurali prvo mjesto u skupini A rukometne Lige prvaka. Francuzi su već na poluvremenu imali pet pogodaka prednosti, a u konačnici su slavili 28:27...

Novi propust EHF-a

Službena stranica rukometne Lige prvaka više je puta tijekom ove sezone prenosila krive informacije. Obično to nisu bile iznimno bitne stvari, no ovog puta im je i to pošlo za rukom. Naime, iako u tekstu imaju pravi rezultat, u stranici s rezultatima službena stranica EHF-a i službena stranica najvažnijeg klupskog natjecanja u rukometu kao rezultat utakmice imaju 28:28 i samim time imaju i krivo napisanu ljestvicu. To definitivno nije dobar korak prema popularizaciji rukometa o kojoj se toliko puno govori u zadnje vrijeme.

Čehovskim Medvedima je u borbi za prvo mjesto u skupini A trebala pobjeda protiv Montpelliera. Ipak, gosti su u utakmicu krenuli odlično, a Medvedi nisu uspijevali biti dovoljno učinkoviti u napadu. Kao rezultat toga u svlačionice se otišlo s vodstvom Montpelliera od 16:11.

U nastavku je Montpellier krenuo gdje je bio stao te je imao i sedam golova prednosti, no nakon toga su se Medvedi napokon probudili i u 45. minuti došli na samo dva gola minusa. Montpellier je ipak u tim trenucima izdržao pritisak i pobjegao na 27:22 čime je utakmica riješena. Rusi su na kraju zaredali četiri gola i došli do minimalnog poraza od 28:27, no više od toga nisu uspjeli postići.

Montpellier je tom pobjedom osigurao prvo mjesto u skupini i protiv Valladolida će igrati za prestiž. Medvedi će pak tražiti pobjedu protiv PAOK-a kako bi osigurali barem drugo mjesto