Zebre uništile KIF

Ivana Strahija • nedjelja, 28.02.2010.

Kiel je s +15 pobijedio danski KIF, a susret je riješen već u prvom poluvremenu. Svoju je prvu pobjedu u Ligi prvaka upisao i skopski Vardar.

S odličnih je 38:23 je Kiel pobijedio danske prvake KIF Kolding u pretposljednjem kolu skupine D. Preko 10 tisuća gledatelja pratilo je taj sraz, u kojem su domaćini čak i bez zvjezdanog Narcissea, koji je odsutan zbog operacije koljena, u prvih 30 minuta došli do nevjerojatno dobrih +10 (20:10).

Susret započinje minimalnim vodstvom Nijemaca, pogađa Klein, a rezultat preokreću Danci odmah potom i vode svojih 900 fanova u euforiju. Na njihovu žalost, bilo je to posljednji put da su se veselili vodstvu KIF Koldinga na toj utakmici, iako nisu prestajali navijati za svoje miljenike. Palmarsson i Klein vraćaju domaće na +1. Slijede četiri gola Kiela u manje od tri minute, uz virtuozne obrane slavnog Omeyera (devet obrana u prvih 30 minuta), te je do 21. minute Kiel u prednosti od +9.

U drugome poluvremenu se nastavila golijada Kiela, koji je u 40. minuti, s temeljito izmijenjenom postavom, otišao na +15 (29:14). Na golu Kiela je Palicka obranio 10 šuteva, a najbolji je strijelac bio Ilić s devet pogodaka, četiri sa sedam metara. U gostujućoj ekipi najprecizniji je bio Karlsson s pet golova, od čega dva s linije penala.

Nakon tako velikog poraza pomoćni trener KIF-a Flemming Pedersen nije mogao reći baš mnogo dobroga. Nije tražio isprike za svoje igrače, iako je Bojan Spellerberg rekao koju o sucima: "Ma ne mogu nam suci biti krivi za ovakav poraz. Imali smo previše tehničkih pogrešaka, dopustili smo da susret bude riješen već u prvih 30 minuta. Spellerberg ima svoje mišljenje, ja se s time ne slažem i smatram da ćemo u posljednjem kolu protiv Barcelone također ovisiti samo o sebi."

Trener domaćina Alfred Gislason je rekao: "Sve nam se poklopilo, odlična obrana, veliki vratar u oba poluvremena i jak napad. Nadam se da je ovo bio samo kratkotrajni kiks KIF-a, trebamo da se potuku s Barcelonom u posljednjem kolu."

U drugom susretu dana Vardar se iz Švicarske vratio s oba boda, upisavši svoju prvu pobjedu u skupini D Lige prvaka. Susret je po Makedonce počeo loše, a svoj su prvi gol postigli tek u petoj minuti, strijelac je bio Jovcevski. To međutim nije najavilo bolju igru Skopljana, koji uskoro potom gube 6:1, pa je makedonski strateg prisiljen pozvati minutu odmora. No, ni to ne pomaže igračima Vardara da se koncentriraju na utakmicu kako valja, u 12. je minuti 9:4 za Švicarce.

Užasno brzopleti bili su Skopljani i u obrani i u napadu, ne čudi stoga 14:7 Amicitije u 17. minuti. Nakratko se gosti oporavljaju, dolaze do –4 (15:11), da bi opet posrnuli i pali na –6. No, Angelovski, Alusovski i Jovcevski uspijevaju spojiti par dobrih napada te se na poluvrijeme odlazi s 18:15.

Sasvim drukčija momčad Vardara izlazi na parket u drugom poluvremenu, treba joj samo tri minute da konačno izjednači rezultat na 19:19. Nakon toga sve ide kao podmazano za goste. Napadi su učinkoviti, obrana čvrsta, a vratar Angelov zaustavlja sve što treba. Krajnja pobjeda od 31:24 izgleda vrlo uvjerljivo.