Liga prvaka - Skupina D, 9. kolo, 28.02.2010.
Abanca Ademar Leon 27:37 Barcelona
Barcelona

Buntić i Alilović olakšali Barceloni

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.02.2010.

U devetom kolu skupine D rukometne Lige prvaka Barcelona je u gostima svladala Ademar Leon i zadržala se na liderskoj poziciji. S druge strane, domaći će sastav u posljednjem kolu morati po pobjedu želi li prolazak u iduću fazu natjecanja. Osim Barcelone, ispred Buntića, Alilovića i Bičanića nalazi se Kiel, te Kolding...

Osim novih bodova koje je sa sobom donijela, Barceloni je ova pobjeda itekako bila potrebna nakon poraza od Ciudad Reala kojom je ušla u tešku poziciju kada je u pitanju borba za naslov najboljeg u Španjolskoj.

Gosti su već u početnim minutama pokazali kako su došli po puni plijen, stvorili su vodstvo od tri pogotka razlike, a ponovno je raspoložen bio vratar Šarić, protiv koga se najviše mučio hrvatski reprezentativac Denis Buntić. Ademar je jedini povratak iz minusa iskoristio u ranoj fazi susreta, nakon 0:3 na semaforu je u 10. minuti stajalo 6:6, no bolje od toga domaći navijači nisu vidjeli.

Sastav Ademara bio je statičan i u fazi obrane baš kao i u fazi napada, Barcelona je uskoro ponovno stigla do prednosti koju je na kraju pretvorila u više nego pristojnu pobjedu. Na osjetniju razliku gosti su pobjegli zahvaljujući pogocima Garcije i Tomasa koji su spretno iskoristili brojne domaće pogreške i promašaje, te se na odmor otišlo pri rezultatu 12:20.

U nastavku su domaći najozbiljnije zaprijetili u 44. minuti, razlika se smanjila 21:25, no nakon što je Barcelona ekspresno vratila prednost jedino zadovoljstvo domaćinima bili su ulasci u igru dvojice mladih igrača koji su se na kraju uklopili u loš dan čitave momčadi.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je Ortigosa sa osam pogodaka, od čega je tri postigao sa sedam metara, Damir Bičanić postigao je dva, dok je Buntić ostao na početnoj nuli. Bolje izdanje nije pružio niti Alilović na golu, hrvatski reprezentativni čuvar mreže već je u prvome dijelu primio 20 pogodaka.

U pobjedničkom sastavu najbolji je pojedinac bio Hansen s devet pogodaka, ništa lošiji nije bio niti Tomas (7), dok je na vratima još jednom odličan bio Šarić.