Rumunji osigurali prolaz

Matej Milanović • nedjelja, 28.02.2010.

Završeno je deveto kolo skupine A rukometne Lige prvaka. Constanta je svladala PAOK i osigurala nastup u osmini finala natjecanja. Valladolid je pak na svom terenu igrao neriješeno s Pick Szegedom...

Constanti je za osiguravanje osmine finala trebao bod protiv PAOK-a. Rumunji su se mučili prvih dvadesetak minuta nakon čega su do poluvremena otišli na visokih 14:9. U nastavku se PAOK nakon deset minuta približio na -3, no Rumunji su nakon toga zaigrali još čvršće i mirno riješili susret s 34:23.

Constanta je tako osigurala nastup u idućem krugu, a najzaslužniji za ovu pobjedu je Toma koji je zabio 13 golova. PAOK je pak do sada ostvario samo jednu pobjedu i to protiv druge momčadi koja neće proći krug, mađarskog Pick Szegeda.

Upravo Mađari su u drugoj utakmici večeri igrali kod Valladolida. Mađari su vodili kroz cijelo prvo poluvrijeme s par golova prednosti, a u posljednjih pet minuta pobjegli su na visokih 19:13. No, Valladolid se na teren vratio puno koncentriraniji te je smanjio na 19:18 nakon pet minuta, odnosno poveo 25:23 u 42. minuti.

Nakon toga su gosti serijom od 5:1 preokrenuli rezultat, ali se u konačnici ušlo u izjednačenu završnicu u kojoj su momčadi podijelile po bod sa završnih 35:35. Rentero i Entrerrios su zabili osam golova kod Valladolida, a isto toliko su kod gostiju upisali Katzirz i Žvižej koji je dva realizirao iz sedmeraca.