Liga prvaka - Skupina B, 9. kolo, 28.02.2010.
Chambéry 24:29 Rhein-Neckar Löwen
Rhein-Neckar Löwen

Löwen slavio u Francuskoj

Matej Milanović • nedjelja, 28.02.2010.

U zadnjem susretu devetog kola skupine B rukometne Lige prvaka Rhein Neckar Löwen je svladao u gostima Chambery koji će o svojem ulasku u osminu finala odlučivati u posljednjem susretu u Velenju.

U dvoboju Chamberyja i Rhein Neckar Löwena bolje su krenuli gosti koji su poveli 7:3 nakon 11 minuta igre. Nakon toga su gosti počeli brzati u napadu što je Francuzima omogućilo da naprave seriju od četiri gola i izjednače na 7:7. Chambery je šest minuta prije odlaska u svlačionice i poveo 11:10 te je prednost zadržao do odmora na kojeg se otišlo s 13:12.

Po povratku na teren Lavovi su brzo preokrenuli. Susret je potom bio izjednačen sve do završnih minuta u kojima su gosti pobjegli na konačnih 29:24. Rhein Neckar Löwen je sigurno drugi u skupini, a Chambery će za prolaz u osminu finala morati pobijediti kod Gorenja. Teoretski bi mogao biti dovoljan i neodlučeni rezultat, ali u tom slučaju bi ih Bosna mogla preći ako bi u Njemačkoj iznenadila Rhein Neckar Löwen.