Bosna slavila, Gorenje izgubilo

Matej Milanović • nedjelja, 28.02.2010.

U devetom kolu skupine B rukometne Lige prvaka Gorenje je izgubilo kod Veszprema dok je Bosna iznenadila Kielce u Sarajevu. Bosna se time izjednačila sa Slovencima i Chamberyjem na ljestvici, no u zadnjem kolu idu u goste Rhein Neckar Löwenu, dok će Gorenje o prolazu odlučivati protiv Chamberyja..

U Veszpremu su domaći protiv Gorenja u završnici prvog poluvremena pobjegli na 15:11, nakon uglavnom izjednačene igre u prvih 25 minuta. U nastavku je Veszprem povećao na šest razlike, a taman što su se gosti približili na 20:17, domaći su opet pobjegli. U 52. minuti je rezultat glasio nedostižnih 28:19 za Mađare.

Do kraj su gosti uspjeli primiti samo dva gola i smanjiti na prihvatljivih 30:25. Kod Veszprema su šest golova zabili Perez i Eklemovics, dok je u redovima Gorenja Ivan Čupić zabio pet. Valja reći da su oba sastava imala po tri sedmerca. Domaći su ih zabili sva tri, Slovenci samo jednog. Uz to vratar Veszprema Fazekas zaustavio je 18 lopti, od čega upravo ta dva sedmerca, a vratari Gorenja su zajedno obranili deset.

Kielce je pak nakon poraza s Gorenjem doživjelo još jedan poraz, u gostima kod Bosne. Kielce je vodilo dva razlike kroz cijeli prvi dio sve do završnice poluvremena u kojoj su domaći izjednačili. Poljaci su na poluvrijeme ipak otišli s 11:10, ali su očajno krenuli u nastavak budući da je Bosna preokrenula na 14:11 u 36. minuti.

Razlika se potom održavala sve do rezultata 18:16 u 47. minuti. U idućih pet minuta domaći su napravili seriju 5:1 i riješili utakmicu. Do kraja su domaći mirno držali razliku i na kraju slavili s 25:21. Bosna je tako još u igri za prolaz kruga, ali su im šanse isključivo teoretske jer bi trebali slaviti u gostima kod Rhein Neckar Löwena, a Gorenje i Chambery bi morali igrati neriješeno. Upravo Slovenci i Francuzi će odlučivati o prolazu u međusobnom susretu kojeg će šestog ožujka igrati u Velenju.