Romero osigurao pobjedu Barci

Željko Kubatka • srijeda, 03.03.2010.

Barcelona je golom Ikera Romera u zadnjoj sekundi pobijedila Granollers u katalonskom derbiju. U ostale tri večerašnje utakmice Ciudad Real i Valladolid su osvojili bodove u gostima, a Ademar na domaćem terenu….

Španjolski učesnici Lige prvaka odigrali su utakmice domaćeg prvenstva. Barcelona je tek golom u zadnjoj sekundi osigurala dva boda u katalonskom derbiju. Već na početku utakmice u Palau Blaugrana vidjelo se da se rukometaši Barcelone nisu uspjeli oporaviti od poraza u susretu s Ciudad Realom što su Granollersi odlično iskoristi i prvo poluvrijeme završili u svoju korist 16:15.

Prava drama se odigrala u zadnjih pet minuta u koje su ušlo sa prednošću 29:26 za Barcu. Granollers sa tri uzastopna gola poravnava i osigurava neizvjesnu završnicu u kojoj je Iker Romero golom sa sedam metara donio očekivana, ali teško osvojena dva boda. Bracelona je igrala bez ozlijeđenog Sarheia Rutenke, a po sedam golova su dali Iker Romero i Cristian Ugalde. Isto toliko je dao Aleksandar Svitlica za goste.

Ciudad Real je gostovao u Vigu kod Octavio Pilotes Posade i bez previše potrošnje energije osvojeni su planirani bodovi. Istakli su se pivot Julen Aguinagalde s pet golova iz pet pokušaja i Arpad Šterbik s 13 obrana. Novica Rudović je osam puta je uspio svladati Šterbika za što je potrošio 12 lopti. Petra Metličića nije bilo u sastavu Ciudad Reala.

Ademar je Leonu pobijedio goste s juga Španjolske ekipu Antequere. Utakmica je protekla u dobroj igri obje ekipe sa stalnom prednošću domaćih. Najbolji hrvatski rukometaš je bio Denis Buntić s pet golova iz osam pokušaja, Mirko Alilović je obranio šest udarca, a Damir Bičanić nije ulazio u igru.

Iz Zaragoze Valladolod nosi bodove koje je osvojio odličnom igrom. Gosti su vodili tijekom svih šezdeset minuta, a istakli su se Havardt Tvedten, osam golova i Raul Entrreios s pet.