Dormagen pobijedio direktne konkurente

Matej Milanović • subota, 06.03.2010.

U sklopu 22 kola rukometne Bundeslige Dormagen je došao do bitnih bodova u gostima kod Balingen Weilstettena, direktnog konkurenta za opstanak. Melsungen je doma nadigrao Hannover Burgdorf, a Göppingen je rutinski uzeo bodove u Düsseldorfu...

S 15 bodova 15. poziciju dijelili su Balingen Weilstetten i Dormagen. Zbog toga je njihov međusobni okršaj u Balingenu bio od velike važnosti. Gosti su bolje krenuli u susret i u ranoj fazi imali i po dva gola prednosti. Nakon što su domaći uspjeli uhvatiti priključak dogodio im se period od više od deset minuta bez gola. U tim trenucima Dormagen je zaredao pet golova i pobjegao na 15:10 u 25. minuti.

Do kraja poluvremena je ostalo pet razlike, 17:12. U nastavku su domaći držali razliku sve do 44. minute kada je nakon serije od tri gola Balingen Weilstetten došao na samo gol zaostatka, 23:22. Idućih desetak minuta su se golovi zabijali naizmjenično sve dok ih Dormagen nije upisao tri zaredom i svega minutu prije kraja pobjegao na nedostižnih 30:27. Kod domaćih su pet golova dali Lobedank i Oelze koji je upisao tri gola. U redovima Dormagena su pak isto toliko zgoditaka ostvarili Wisotzki i Linder. Dormagen se pobjedom odvojio na dva boda od opasne zone.

Važna utakmica za stvaranje bodove razlike u odnosu na opasnu zonu igrala se i u Kasselu gdje je Melsungen ugostio Hannover Burgdorfa. Domaći su već nakon četiri minute vodili 4:1. Melsungen je potom otišao i na četiri razlike, ali je potom uslijedila gostujuća serija od tri gola kojom se Hannover Burgdorf približio na 11:10.

Gosti su se držali idućih pet minuta, ali su u završnici primili tri uzastopna gola te je Melsungen u svlačionice otišao sa 17:13. U prvih dvadesetak minuta nastavka Melsungen je dominirao utakmicom te je vodio i osam razlike. Međutim, kad se sve činilo riješeno Hannover Burgdorf je zaredao četiri gola i smanjio na 32:30 kada je do kraja utakmice falilo tri minute.

Melsungen je u konačnici ipak sačuvao prednost i nije dopustio gostima da se približe na samo gol razlike, što ih je moglo potpuno vratiti u utakmicu i dati im priliku da dođu barem do boda. U redovima Melsungena je Nenad Vučković zabio 11 golova, od čega šest sa sedam metara, dok je kod Hannover Burgdorfa odličan bio Piotr Przybecki s devet.

Düsseldorf, koji je u jako opasnoj poziciji, se doma suprotstavio Göppingenu koji drži izvrsno četvrto mjesto. Gosti su odmah preuzeli inicijativu te su s tri uzastopna gola nakon 15 minuta vodili 10:5. Düsseldorf se odmah vratio na gol minusa, ali je uslijedila nova serija Göppingena od 6:1. Tako su gosti poveli 16:10 u 27. minuti, a do poluvremena su oba sastava upisala još po zgoditak.

U nastavku su gosti imali i po osam razlike, a domaći su se samo jednom prilikom približili na tri gola zaostatka. Bilo je to u 50. minuti pri rezultatu 27:24. Nakon toga je Göppingen vratio nešto veću prednost i rutinski završio utakmicu. Kod Düsseldorfa je šest golova realizirao Boštjan Hribar, a osam ih je zabio Michael Haass za Göppingen, od čega jednog sa sedam metara.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710