HSV Hamburg 31:39 Gummersbach
Gummersbach

Odlični Zrnić i Vuković srušili HSV!

Matej Milanović • utorak, 02.03.2010.

Gummersbach je u 22. kolu rukometne Bundeslige šokirao HSV u gostima. U drugom poluvremenu su u potpunosti nadigrali domaće i u konačnici ih visoko porazili...

Iz početka utakmice se teško mogao predvidjeti epilog. Domaći su naime dobro krenuli i poveli dva razlike nakon četiri minute, a nakon devet minuta bilo je i 6:3. Ipak, Gummersbach je u tri minute zaredao četiri gola i po prvi put na susretu poveo. Gosti su u 19. minuti pobjegli i na +3, ali se Hamburg brzo vratio te se na odmor otišlo sa 17:17.

U nastavku je Gummersbach između 38. i 41. minute napravio seriju od tri pogotka i otišao na 24:21. Domaći nisu uspjeli odmah izjednačiti i u 50. minuti nakon nove serije od tri gola Gummersbach je pobjegao na 30:24. Iz toga se HSV više nije uspio vratiti.

Tri minute prije kraja gosti su došli i do maksimalne prednosti od +10, 38:28. U završnici je HSV malo ublažio poraz, ali ostaje činjenica da su drugo poluvrijeme izgubili s 22:14 i ovim porazom su ugrozili prvu poziciju na ljestvici. Naime, HSV ima tri boda prednosti, ali Kiel trenutačno ima dvije utakmice manje te bi s dvije pobjede preskočio rivale u borbi za naslov.

Kod Hamburga je 11 golova upisao Hans Lindberg koji je četiri gola postigao iz sedmeraca. Igor Vori zabio je tri gola, a Domagoj Duvnjak dodao je dva. U redovima Gummersbacha je pak najbolji bio Vedran Zrnić s 12 golova od čega pola sa sedam metara. Odličan je bio i Drago Vuković sa sedam zgoditaka.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710