PSV napokon dolijao

Vedran Babić • subota, 06.03.2010.

32 utakmice trajao je PSV-ov niz neporaženosti u domaćem prvenstvu, točnije, od 15. ožujka prošle godine (Feyenoord), dakle skoro godinu dana. Tu veliku seriju još uvijek vodeće momčadi lige prekinuo je NAC pobjedom 2:1 na domaćem terenu, a to znači da Twente ponovno ima priliku odvojiti se na vrhu ukoliko u nedjelju uknjiži tri boda kod Waalwijka.

Iako je sve krenulo odlično za PSV vodećim pogotkom Orlanda Engelaara poslije 18 minuta, NAC se nije predao te je preokretom skinuo skalp lideru prvenstva, koji to možda sutra više neće biti. Za izjednačenje je pogodio Donny Gorter u 35., a za tri boda Robbert Schilder u 72. minuti.

Twente u nedjelju gostuje kod posljednjeg Waalwijka i sve osim njegove pobjede će biti iznenađenje, dok trećeplasirani Ajax, koji za PSV-om zaostaje sedam bodova, a za Twenteom šest, također gostuje, ali u Rotterdamu kod Sparte. Ukoliko oba favorita, ili samo Ajax, dođu do pobjede, prvenstvo bi se moglo prilično zakomplicirati.

Aktualni prvak AZ podigao je svoju formu u zadnjih nekoliko tjedana. U posljednjih šest utakmica, računajući i večerašnju protiv Heerenveena (4:1), AZ je ostvario četiri pobjede i dva remija i približio se četvrtoplasiranom Feyenoordu na pet bodova. Feyenoord, doduše, ima utakmicu manje.

Heerenveen je u Alkmaaru poveo u 20. minuti pogotkom 18-godišnjeg Srbina Filipa Đuričića, no njegovo vodstvo trajalo je samo dvije minute, Maarten Martens brzo je vratio stvari na početak. Do poluvremena već je bilo 2:1 za domaćina (Mounir El Hamdaoui), a pobjeda je u nastavku potvrđena pogocima Jeremaina Lensa i Bretta Holmana.

U derbiju začelja Den Haag i Vitesse podijelili su bodove (1:1), dok je Heracles ostao u borbi za peto mjesto pobjedom protiv Willem II 3:2.