Liga prvaka - Skupina C, 10. kolo, 06.03.2010.
Fyllingen Handball 17:39 Atletico de Madrid
Atletico de Madrid

Ciudad maksimalan kroz skupinu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.03.2010.

Ciudad Real neporažen je završio natjecanje kroz skupinu C. Desetu su pobjedu upisali protiv norveškog Fyllingena…

I dok je španjolski sastav s maksimalnim učinkom dohvatio iduću fazu natjecanja, Fyllingen je natjecanje napustio bez ijednog osvojenog boda u skupini. Iako je Ciudad prvo mjesto osigurao prije subotnjeg dvoboja, već je nakon nekoliko uvodnih minuta bilo jasno u kojem smjeru utakmica odlazi.

Tek su prve tri minute bile rezultatski i dojmom ravnopravne. Prednost od pogotka uskoro je postala prednost od nekoliko njih, a polovicom prvoga dijela gosti su vodili s uvjerljivih 11:5, zatim i 18:8.

Prvih pola sata igre Ciudad je završio u plusu od čak 13 pogodaka prednosti. Zasluga je to prije svih vratara Šterbika, koji je u vrlo ranoj fazi utakmice zaključao svoja vrata, te Abaloa koji se posebno iskazao u kontranapadima.

Dugo je poluvrijeme Ciudadu donijelo nastavak dobrog i efikasnog izdanja, niz od četiri uzastopna pogotka prekinuo je jedan domaći, no vrlo brzo su gosti odgovorili s novih pet. Do najveće je prednosti španjolski sastav stigao sredinom drugog dijela (14:35), da bi konačni uspjeh okrunili s velikih 22 pogotka prednosti.

U domaćoj su momčadi tri pogotka postigli Kristian Bjornsen, Alexander Benevoli i Harald Reinkind, jednako koliko i Entrerrios, Davis i Dušebajev na drugoj strani. Abalo i Canellas precizni su bili pet puta dok je najbolji strijelac susreta Julen Aginagalde (8).

Petar Metličić nije upisao nastup za pobjedničku momčad.