Premiership, 29. kolo, 07.03.2010, 17:00 h
Everton 5:1 Hull City
Hull City

Hull razbijen na Goodison Parku

Marin Vuković • nedjelja, 07.03.2010.

Uoči utakmice na Goodison Parku menadžer Hull Cityja Phil Brown novinarima je rekao: "U svojoj svlačionici imam nogometaše. Ako ovo danas bude nogometna utakmica, mogli bismo iznenaditi." Na stadionu Evertona doista je odigrana nogometna utakmica, no na njoj se pojavila samo jedna momčad, ona domaća.

Everton je slavio s 5:1, a put prema visokoj pobjedi otvorio je Mikel Arteta već u 17. minuti utakmice. Ubrzo zatim Everton je mogao povesti s 2:0, no udarac Aiyegbenija Yakubua s bijele točke obranio je vratar gostiju Boaz Myhill. Promašaj je ubrzo kažnjen jer već u sljedećem napadu Hull je izjednačio golom Toma Cairneyja, no bilo je to sve što su gosti pokazali u ovoj utakmici.

Šest minuta prije odmora Arteta je drugim pogotkom vratio utakmicu na kolosijek domaćina, a već početkom nastavka nespretnim autogolom Richarda Garcije Everton je došao do prednosti od 3:1. Nakon nekoliko promašenih prilika red je došao na Amerikanca Landona Donovana, koji je devet minuta prije kraja postigao četvrti gol domaćih, a odmah zatim Jack Rodwell je zapečatio sudbinu Tigrova petim pogotkom u mreži Myhilla.

Everton se popeo na osmo mjesto Premiershipa, a Hull City ostao u zoni ispadanja, na 18. mjestu. Možda sljedeći put na travnjak izađu i nogometaši o kojima je pričao Phil Brown.

• Obrisan korisnik07.03.2010. u 23:05
    Everton nastavlja sa odlicnim igrama, te opet imaju par sjajnih mladih igraca. Ferguson sigurno vec gleda da kupi nekog od njih. Nekad Evertonov mladic Rooney mu je bio najbolja investicija ikad!