Ni Marseilleu pun plijen

Maja Giljanović • nedjelja, 07.03.2010.

Poput Lyona u Boulogne-sur-Meru ni Marseille u 27. kolu protiv Lorienta nije osvojio tri boda i pojačao pritisak na Bordeaux. Olympique je na svom Velodromeu pred 48,290 navijača prokockao vodstvo iz 43. minute i nakon gola Koscielnog u 64. nije ponovno pronašao načina svladati najboljeg igrača utakmice Audarda.

Marseille su tri boda protiv Lorienta donosila bodovno izjednačenje s Bordeauxom i Montpellierom uoči večerašnje utakmice dvije prvoplasirane momčadi Le Championnata te preuzimanje treće pozicije od Lyona.

Igrači Didiera Deschampsa poput Lyona u Boulogne-sur-Meru (0:0) nisu iskoristili šansu. Olympique je vodio golom Nianga iz 43. minute, ali gotovo 50,000 navijača utišao je Koscielny u 64.

Lorient je tradicionalno nezgodan Marseilleu, od šest utakmica na Velodromeu ovo mu je četvrti put da travnjak napušta bogatiji za bod ili sva tri, od posljednja četiri gostovanja ovdje igrači Christiana Gourcuffa su tri puta izvukli bod, a prošle godine su i pobijedili (3:2).

Ovog puta svijeću mogu zapaliti svom Fabienu Audardu. Sjajni je 31-godišnjak briljirao i od L'Equipea zaslužio osmicu za bravurozne obrane ispred primjerice Lucha Gonzaleza u 34., Valbuene u 50., Ben Arfe u 77. i Cheyroua u 86. minuti.

Josip Tadić je od 85. minute sudjelovao u remiju Grenoblea i Le Mansa. Fenjeraša ju 2. minuti u vodstvo doveo Akrour, Le Mans je svim silama napao, izjednačio (Maiga) u 50., ali pun preokret mu je izmakao i nije se približio Nici na prvoj poziciji iznad crte. Le Mans je u odnosu na supatnike na začelju odigrao utakmicu manje, ali utakmica je protiv Bordeauxa.