Lovren na klupi, 0:0 Lyona

Maja Giljanović • subota, 06.03.2010.

Suigrači hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena u 27. su kolu Le Championnata propustili šansu preuzeti čelo tablice i 24 sata provesti na prvom mjestu. Lyon je u Boulogne-sur-Meru odigrao 0:0, a Lovren je 90 minuta odgledao s klupe.

Nogometaši Lyona prije tri mjeseca su tavorili na šestom mjestu i za Bordeauxom kaskali 13 bodova, ali serijom odličnih predstava i spletom okolnosti došli su u poziciju da u slučaju pobjede protiv Boulognea 24 sata provedu na čelu Le Championnata.

Dok su Lavovi, naime, od posljednjih sedam utakmica u svim natjecanjima pobijedili na njih šest (pao je i Real u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka i pun plijen im je izmakao samo u Toulouseu s igračem manje), Žirondinci su utakmicu protiv Auxerrea odgodili ciljano zbog Lige prvaka (1:0 su slavili u Ateni protiv Olympiakosa), a gostovanje u Le Mansu im je odgodio orkanski vjetar.

Prednost Bordeauxa ispred Lyona uoči 27. kola tako se istopila na samo dva boda i igrači Claudea Puela su optimistično doputovali u Boulogne-sur-Mer. Puel je najavio: "Naporno smo radili, u sjajnom smo naletu i ne želimo prokockati šansu koja nam se otvorila. Utakmici protiv Boulognea ćemo pristupiti na jednak način na koji smo pristupili Realu, jedino takvim razmišljanjem možemo do željenog cilja".

Slučajni prolaznik u prvih bi 20-ak minuta teško pogodio koja je predzadnja, a koja momčad pretendent na tron. Boulogne je u 26 kola osvojio samo 16, Lyon 49 bodova, ali Lavovi su djelovali uspavano. Marcq (12. i 94.), Cuvillier (20.) i Kapo (55.) mogli se im uzeti i više od boda, ali na koncu i bod im je velik nakon što je u drugom poluvremenu Bedenik spasio ispred Bodmera u 54. i Kallströma u 64., a Agouazzi je u 85. spasio s gol-liniji ispred Pjanića.

Lens je protiv PSG-a vodio od 67. minute (Roudet), ali nije izdržao i protiv skromnih Parižana upisao prvu pobjedu nakon šest godina. Spasili su se u 86. minuti kad je krasan gol Camare poništen zbog ofsajda, ali bod PSG-u u četvrtoj je minuti nadoknade, nakon slobodnog udarca Sankharea čvršći u kontaktu s Vedranom Runjom, iščupao Sessegnon.

Rennes je golom Bocanegre u 28. minuti slavio protiv Monaca bez Jerka Leke i Darija Šimića, Sochaux je Toulouse slomio u 85. minuti (Boudebouz), Saint-Etienne je protiv Lillea prokockao vodstvo (Dumont je izjednačio četiri minute poslije gola Rivierea), a Jelen je u 38. minuti odlučio utakmicu Auxerrea i Valenciennesa. Nice se protiv Nancyja vratila jednom u 6. (Civelli) i jednom u 34. minuti (Ben Saada), ali Dia ih je nakon golova Bakara u 4. i Brissona u 27. ubio u pojam u drugoj minuti nadoknade.