Inter 0:0 Genoa
Genoa

Inter zaustavljen u "uspavanki"

Ivana Spahija • nedjelja, 07.03.2010.

U posljednjoj utakmici 27. kola Serie A, nogometaši Intera nisu uspjeli doći do sva tri boda iz domaćeg dvoboja s Genoom. Crno-plavi su rezultatom 0:0 u prilično čvrstoj utakmici bez previše pravih prilika uzeli tek bod gostima iz Genove i tako zadržali četiri boda prednosti ispred Milana, čime je pitanje prvaka još uvijek daleko od riješenog.

Nogometaši Intera imali su lijepu priliku uzeti sva tri boda Genoi i time doći na možda i nedostižnih +6 ispred Milana, no to se nije dogodilo. Izabranici Josea Mourinha, u ovom dvoboju predvođeni pomoćnim trenerom Baresijem, odigrali su prilično uspavano i u susretu bez pogodaka prokockali su vrijedna dva boda. Za ovakvim raspletom mogu žaliti i nogometaši Milana, koji su protiv Rome propustili priliku uzeti sva tri boda i doći na tek dva boda zaostatka za gradskim rivalom.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali i bez konkretnih prilika za vodstvo. Nešto raspoloženiji bili su nogometaši Genoe, koji su se u nekoliko navrata približili vratima Julija Cesara, ali bez uspjeha. Pokušaj Criscita iz osme minute završio je pokraj gola domaćina, a osam minuta kasnije Mesto je isprobao svoj udarac iz daljine i dobro zagrijao Julija Cesara.

Inter se golu gostiju opasnije približio tek u 29. minuti kada su pokušaje Stankovića i Maicona neutralizirali gostujući braniči. Svoj je udarac u 40. minuti isprobao i Stanković, ali bez prave opasnosti po vrata sigurnog Amelije.U drugom dijelu odlučnije su krenuli crno-plavi, solidan pokušaj Milita u 51. minuti uspio je odbiti gostujući branič Moretti.

Inter je ponovno zaprijetio u 71. minuti preko Sneijdera, ali niti njegov udarac nije ozbiljnije zaprijetio vratima Amelije. Posljednjih desetak minuta donijelo je nešto veću angažiranost domaćih nogometaša, Eto'o i Sneijder isprobali su svoje udarce iz daljine, ali je na oba odlično reagirao Amelia i gostujuću mrežu sačuvao netaknutom. Naš Ivan Jurić cijeli je susret proveo na klupi Genoe, koja se s novim bodom uspela na deveto mjesto na ljestvici te još uvijek konkurira za Europu.