Pet golova Lackovića u tijesnoj pobjedi

Matej Milanović • četvrtak, 11.03.2010.

U rukometnoj Bundesligi HSV je nakon neočekivanog poraza od Gummersbacha odigrao još jednu tešku i neizvjesnu utakmicu, no ovaj put je upisao bodove pobijedivši Berlin. Kiel je u gostima bio bolji od Gummersbacha, a Magdeburg je na samom kraju došao do pobjede protiv Düsseldorfa.

HSV je u prošlom susretu izgubio od Gummersbacha te se protiv Berlina očekivala reakcija i povratak pobjedama. No, utakmicu su bolje otvorile Lisice koje su nakon pet minuta vodile 4:1. HSV je uspio izjednačiti u desetoj minuti na 5:5, a prvi je put poveo tek u 24. minuti, 13:12. Odmah po vodstvu domaćih Berlin je zaredao tri gola i ponovno došao do dva gola prednosti.

Do poluvremena je Hamburg zabio jedan gol i smanjio na minimalan zaostatak. U nastavku utakmice su domaći između 39. i 41. minute napravili seriju od tri pogotka i poveli 22:19. Hamburg je potom nekoliko minuta držao prednost i poveo čak i četiri razlike. No, baš kad se činilo da imaju utakmicu u svojim rukama domaći su ostali šest minuta bez gola te je Berlin s pet uzastopnih zgoditaka preokrenuo na 29:28.

Ipak, gosti nisu izdržali te je HSV minutu i pol prije kraja došao do 34:31 čime je utakmica bila napokon riješena. Hans Lindberg je bio najbolji kod domaćih s deset golova, od čega šest iz sedmeraca, a devet je dodao Krzysztof Lijewski. Blaženko Lacković je bio najbolji od Hrvata s pet pogodaka. Domagoj Duvnjak ih je postigao dva, a Igor Vori jednog. Kod Berlina je pak najbolji bio Torsten Laen s osam golova.

Kiel je pak igrao kod Gummersbacha. Za razliku od Hamburga Zebre su uspješno odradile posao. Gosti su krenuli izvrsno i vodili 6:1 nakon deset minuta. Do 16. minute Gummersbach je smanjio na 8:7, ali se Kiel s tri gola ubrzo vratio na četiri pogodaka prednosti.

Do poluvremena je Gummersbach opet smanjio na -1, 15:14, a na početku nastavka je i izjednačio. Ipak, uslijedila je nova serija Kiela od tri gola za odlazak na 18:15. Susret je Kiel definitivno riješio s još dvije serije od tri zgoditka. Prvom su poveli 22:17 u 48. minuti, a drugom su došli do 27:19 na četiri i pol minute od kraja čime je dvoboj bio riješen.

Domaće je predvodio Adrian Pfahl s pet golova, od čega jedan sedmerac. Vedran Zrnić i Drago Vuković su dodali po četiri gola, s tim da je Zrnić tri zabio sa sedam metara. U redovima Kiela je pak odličan bio Filip Jicha s 13 golova od kojih četiri iz sedmeraca.

Igralo se i u Magdeburg gdje je u goste došao Düsseldorf. Domaći su poveli 5:2 nakon pet i pol minuta, ali je Düsseldorf uspio s četiri uzastopna gola povesti 7:6 u 14. minuti igre. Izjednačena igra se nastavila do poluvremena na koje se otišlo sa 16:16. Po povratku iz svlačionica bolje je krenuo Düsseldorf koji je poveo 19:17 i držao prednost sve do 52. minute kada je Bartosz Jurecki izjednačio na 28:28.

Gosti su potom poveli još četiri puta, ali je Magdeburg svaki put izjednačio te se u završnicu ušlo pri 32:32, nakon što je Fabian van Olphen izjednačio početkom zadnje minute. Gosti zatim nisu uspjeli iskoristiti svoj napad, a dvije sekunde prije isteka vremena van Olphen je ponovno zabio i poklonio domaćima pobjedu od 33:32.

Kod Magdeburga je deset golova zabio Robert Weber s tim da ih je čak osam postigao iz sedmeraca. Van Olphen ih je pak dodao osam te je bio heroj večeri budući da je zabio zadnja četiri gola Magdeburga. Kod Düsseldorfa su najbolji bili Frantisek Sulc s deset i Michael Hegemann s devet golova.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710