13 golova Hrvata u pobjedi Gummersbacha

Matej Milanović • četvrtak, 25.02.2010.

U rukometnoj Bundesligi su odigrane tri utakmice u sklopu tri različita kola. U susretu 19. kola Gummersbach je svladao Wetzlar uz 13 golova Hrvata. U susretu 20. kola Magdeburg je doma poražen od Göppingena, a u sklopu 21. kola HSV je lagano pobijedio kod Dormagena...

Gummersbach i Wetzlar su igrali susret 19. kola koji je bio neočekivano zanimljiv. Na početku susreta laganu je inicijativu i po dva pogotka prednosti imao Gummersbach. Gosti su prvi put poveli u 15. minuti golom Smolera za 8:7. Potom se nastavila izjednačena igra, a pred kraj prvog dijela Wetzlar je došao i do 15:13.

Domaći su smanjili pred sam odlazak u svlačionice, no nakon šest minuta nastavka Wetzlar je došao do najveće prednosti na susretu do tog trenutka, 19:16. Gosti su dugo potom vodili i pet minuta prije kraja još je bilo 24:22. Nakon toga Gummersbach je prelomio utakmicu.

U zadnjih dvije minute i 15 sekundi su domaći ušli s 25:25 i do kraja više nisu primili ni gola te su s tri zgoditka upisali teško izborenu i ne previše zasluženu pobjedu. Kod Gummersbacha je sedam golova zabio Drago Vuković, a šest je dodao Vedran Zrnić koji je tri gola postigao iz sedmeraca. Kod Wetzlara je pak šest golova upisao Timo Salzer.

U susretu 21. kola HSV je igrao kod Dormagena. Nakon početnih 12 minuta u kojima su domaći držali pozitivan rezultat i čak vodili 4:3, gosti su preuzeli stvari u svoje ruke i do 25. minute preokrenuli na 14:5. Do poluvremena je Dormagen smanjio na sedam razlike, a u nastavku je Hamburg nastavio igrati puno bolje te je u nekoliko navrata došao do +12 što je bila najveća razlika na susretu.

Kod lidera prvenstva deset golova, od čega polovicu iz sedmeraca, postigao je Hans Lindberg. Domagoj Duvnjak i Blaženko Lacković dodali su po tri. Kod Dormagena je pak najbolji bio Michiel Lochtenbergh s pet golova, od čega jedan sedmerac.

Odigrana je i utakmica 20. kola između Magdeburga i Göppingena. Gosti su rano poveli i već u osmoj minuti došli do 6:2, a nakon polovice prvog poluvremena bilo je i pet razlike, 11:6. Serijom od 6:1 krajem prvog i početkom drugog dijela Magdeburg je uspio smanjiti na 20:19.

Nedugo zatim novom serijom od tri gola čak su i poveli 24:23. Ipak, Göppingen je s tri gola između 51. i 54. minute preokrenuo na 29:26 i riješio utakmicu. Do kraja se domaći više nisu uspjeli vratiti u susret te je Göppingen slavio s dva razlike i vratio se na četvrtu poziciju. Kod Magdeburga je sedam golova od čega tri sedmerca zabio Robert Weber, a deset golova, od čega dva sedmerca, je kod gostiju upisao Michael Haass. Dobru utakmicu je imao i Lars Kaufmann, najzvučnije ime Göppingena, sa sedam zgoditaka.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710