Tri gola Lackovića i Vorija

Matej Milanović • nedjelja, 14.03.2010.

Odigrana su dva susreta rukometne Bundeslige. Kiel je u sklopu 23. kola poražen na gostovanju kod Lemga. HSV je pak slavio kod Melsungena te je ponovno pobjegao na tri boda prednosti s utakmicom više od Zebri.

Kiel je na gostovanju kod Lemga krenuo izvrsno. Serijom od šest golova poveli su 9:3 u 15. minuti. Lemgo se međutim nije predao te je prvo serijom od tri gola doašo na -2 u 23. minuti, a potom na samom isteku prvog dijela izjednačio na 14:14 nakon nove serije od tri zgoditka.

Nakon nevjerojatnog povratka iz prvog poluvremena Lemgo je nastavio u istom ritmu u nastavku. U 39. minuti je Lemgo poveo tri razlike, a četiri minute kasnije i 24:19. U 48. minuti Lemgo je došao do maksimalne prednosti od sedam golova, 28:21.

Kiel se ipak nije predao i uspio se vratiti nadomak protivnicima. Serjiom od četiri gola gosti su smanjili na 30:29 četiri minute i 20 sekundi prije isteka vremena. 60 sekundi kasnije Michael Kraus je prekinuo seriju Kiela i vratio Lemgo u igru. Ubrzo su domaći povisili na tri razlike i riješili utakmicu. Kod Lemga je sedam golova zabio Michael Kraus, a jednog manje je realizirao Momir Ilić u redovima Kiela, od čega jedan sedmerac.

HSV je pak odradio posao kod Melsungena, iako se mučio više od pola sata. Melsungen je u početku susreta čak i poveo dva razlike, a do poluvremena je rezultat uglavnom bio izjednačen, iako je i HSV u par navrata došao do +2. U svlačionice se otišlo pri rezultatu 15:15, a Melsugnen se držao do isteka 36. minute. Nakon toga su gosti napravili seriju 8:1 i osigurali bodove.

Do isteka vremena se domaći više nisu uspjeli vratiti. Kod Melsungena su po sedam golova zabili Alexandros Vasilakis i Nenad Vučković koji je realizirao dva sedmerca. Kod HSV-a je pak deset golova upisao Hans Lindberg, od čega četiri sedmerca. Blaženko Lacković i Igor Vori su dodali po tri gola, a Domagoj Duvnjak je upisao jednog.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710