Vodeni sportovi

Izvrsnih 16 minuta Mladosti

Matej Milanović • subota, 13.03.2010.

U 19. kolu Jadranske lige Mladost je protiv Cattara odigrala fantastično prvo poluvrijeme te je u konačnici došla do visokog slavlja od 14:8...

Mladost - Cattaro 14:8 (5:1, 3:1, 2:2, 4:4)

Jadranska liga, 19. kolo, Zagreb, Bazen ŠRC Mladost

Mladost: Brzica, Živković 1, Babić 1, Letica 1, Petković 2, Milaković 1, Zubčić 1, Martinić 1, Karač 1, Muslim 3, Hinić 1, Buljubašić 1, Pavić, Lončar. Trener: Nikolić

Cattaro: Pjetlović, Nastran, Restović, Perišić, Kordić 1, Smodlaka 1, Varga, Đogaš 2, Lobov, Žanetić 1, Kunac 1, Filipović 2, Jelić, Tomašević. Trener: Vičević

Suci: Franulović (Rijeka), Brala (Rijeka)

Igrač više: Mladost 6/14, Cattaro 5/11

Peterci: Mladost -, Peterci 1/1

Mladost je protiv Cattara tražila nastavak dobre serije u Jadranskoj ligi. Žapci su u prvoj četvrtini odigrali fantastično te su zabili pet golova i primili samo jednog. U drugoj dionici prednost je dodatno narasla te se na veliki odmor otišlo s 8:2 za Zagrepčane.

U drugom poluvremenu je nivo igre domaćih malo pao te je Cattaro uspio zadržati razliku stabilnom do kraja treće četvrtine, 10:4. U posljednjoj dionici gosti su proradili u napadu i zabili čak četiri puta, ali je isto toliko golova upisala i Mladost te je utakmica završila sa šest razlike za domaće, 14:8.

Kod domaćih je tri gola zabio Muslim, a po dva su kod Cattara zabili Đogaš i Filipović, dok su jednog dodali Kunac i Smodlaka. U idućem kolu Mladost ide na teško gostovanje kod Juga, a Cattaro će ugostiti Budvu.